Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalga problem?

Ecsetalga problem?

Figyelt kérdés

Fény változtatás, erőteljesebb vízcserék, rókamárna, oxigéncseppek töményen az algára, black out, növények és állatok kiszedése, növények hipóba áztatása, víz leengedése, talaj kimosása forróvízzel. Mi legyen?


Főként a háttéren látom ezeket az algákat, a növényen még nincs sok, de ha hagyom ott is lesz pár napon belül.


Lehet ki kéne dobni belőle a hátteret, csak jól beragasztottam.


Ha leszívom a vizet és lemosom ecettel a hátteret, az kinyírja?


Régen volt ecsetalga barátom akváriumában is, de ott nem volt háttér, és ott volt egy hét sötétítés, majd néhány vízcsere, a növényeit meg kidobtam és úgy elmúlt.


De most nincs nagyon időm erre, valami drasztikus megoldást keresek, minél gyorsabban. Van még pár akvárium, amibe át tudom rakni a halakat, növényeket addig amíg ezt megcsinálom, csak ha a vizet is átrakom, akkor a spórák is átmennek.


Vagy a külső szűrőt telerakom aktív szénnel.


Ötletek?


2011. dec. 1. 20:38
1 2
 1/11 Daphina ***** válasza:

Akvárium adatai???

Tapasztalatból mondom, az aktív szén nem sokat ér.

Nekem a folyékony co2-vel fecskendezés vált be.

Addig leállítom egy kis időre a szűrőt.

UV-szűrő is jól jöhet.

Én nem értem minek kell háttér egy növényesbe...

Az ecetezett helyre nekem 2nap alatt nagyobb alga nőtt.

De az akvárium adatai nélkül nem sokat tudok mondani....

2011. dec. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

200 lityi, a csöveket most lecseréltem. - szerintem a dulux cső algásított.


Most egyelőre 3db flora glo, csak növényes cső van rajta.


Azért kellett a háttér, tudod, mert úgy csináltam meg a szűrést, de lehe szét fogom szedni és kiszedem a hátteret, mert arról le se tudom vakarni az ecsetalgát.

2011. dec. 2. 08:33
 3/11 A kérdező kommentje:
egyelőre azt fogom csinálni, hogy, most erősítettem meg egy szekrényt, arra rárakok egy 70 literest, feltöltöm vízzel, aztán megyek melóba, majd este átpakolom bele a növényeket, csak így át fogom dobálni. Algás leveleket letépem, de nem tudom mivel mossam le, ha simán lemosom vízzel - most így nem tudom mit tudok szerezni gyorsan, pl a hipós vízhez mit szólnának a növények?
2011. dec. 2. 08:39
 4/11 Frontosa ***** válasza:

Teljes restart. Mindent alaposan átmosni, levakarni róla az algát (mosogatókefe), növényeket fürdesd meg híg fertőtlenítő oldatban. Halaknak karantén, mivel még az ürülékükben is meg tud telepedni a spórája. Teljesen kiírtani nagyon nehéz. Mindig lesznek olyan periódusok amikor elszaporodik. Megoldás ha restart után, de a halak előtt Happy Life Algin Regular-t használsz 5-6 hétig, ez kiírtja a maradék spórát is, aztán egy fél vízcsere 1 hét pihenő és mehetnek vissza a halak. De még ekkor sem 100% hogy örökre megszabadulsz tőle sajnos.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

Üdv,

2011. dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Aha, kösz.


Ecsetalgából van többféle? Pl régen amit barátom akváriumában kiírtottunk, az fekete hosszú szálas volt, de ez most apró fekete kis szőrös pamacsokban van.

2011. dec. 2. 09:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is küzdök, nagy szemét az ecset. Már sokmindennel próbálkoztam, most valószínűleg teljes restart lesz. A növényeket 1:20-as hypo oldatban lemoshatod, nem lesz bajuk. A keményebb levelűeket, mint pl. az anubias áztathatod 4 percig, a gyengébbeket 2 percig. Szépen elfehéredik és elpusztul tőle az alga. Csak az a baj, hogy ugyan úgy visszanő. Sőt, ez a fehér elhalt alga sem jön le egyszerűen.
2011. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor lemosogatom hypós vízzel növényeket, és átrakom a 70 literesbe, egy kis talajjal együtt, hát átültetem oda.


A halakat hagyom a 200-asba, csak a talajt leszívom alóluk azt lemosom forró vízzel, és kiszedem a hátteret.


Végülis ha teljesen kiürítem az akvit, de a halak benne vannak, és nem világítok nekik, max annyit látnak, ami fény van a szobában, akkor nem hiszem hogy nőni fog az ecsetalga. Majd csinálok vízcseréket, mintha egy nagy karantén lenne. Az nem jó?

2011. dec. 2. 16:26
 8/11 anonim ***** válasza:

A hátteret le lehetne kezelni rézgáliccal, ha olyan agyabgól van, hogy nem fogja be nagyon, ill. lemosható. (pl. műgyanta, mert amúgy kékre színez. Egy kis helyen ki kell próbálni, lejön e)

Aztán ,( ez mondjuk pont nem drasztikus megoldás, inkább a klasszikus "ok megszűntetős") Ha sok növényed van, meg lehetne próbálni a tápon felül + vasat adagolni a vízhez. Néha segít hosszú távon, mert vashiányos növényeknél jellemzőbben előjön az ecsetalga. Az aktív szén se rossz, csak ne egyszerre csináld a 2-t:) Az uv-t viszont személy szerint erősen ellenzem, és okkal. Azt szerintem felejtsd el.

2011. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, és esetleg meg tudod mondani, hogy melyik növénytápba van sok vas?
2011. dec. 2. 19:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom. Hát én ilyen paleontológiai lelet vagyok akvarisztikából, és még úgy tanultam 2-3 száz évvel ezelőtt, hogy a halak, ahogy ürítenek, abban van vas is. De oldhatatlan formában. Viszont az, ha bekerül az aljzatba, akkor ott az anaerob körülmények között módosul, és a növények, a gyökerükön keresztül tudják hasznosítani.

Az tehát biztos, hogy vagy táptalajjal (saját keverésű agyagos a legjobb) vagy gyökértápokkal lehet operálni, a folyékony nem jó, mert azt szintén az algák hasznosítják.


A halas trágyázás jó hal/növény aránnyal egy jól működő dolog egyébként. Pl. ha olyan kevés a hal, hogy azért nincs elég vas, (vagy a sok aljzatporszívózástól, vagy nem kerül anaerob rétegbe) szóval ha a hal kevés a növényekhez képest, akkor nirtogén hiány is lehet. A tápokat ugyanis egy "átlag " akváriumhoz állítják be, ezért attól, hogy tápozol, még lehetnek hiánytünetek. Minden akvárium más, ezért mindenkinek ki kell tapasztalnia ezeket, hogy nála hogy működnek az egyes gyártók termékei.

Ha pedig nirtogén hiány is van, akkor lassul a növekedés, és akkor (liebig törvény) megint csak fölös tápanyagok lesznek...

Első körben tehát szerintem arra törekedj, hogy sokkal több gyökeres növényed legyen, mint úszó, és a talajba tápozz, ne a vízbe.

2011. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!