Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig marad életben a tubifex...

Meddig marad életben a tubifex és milyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Van három gömbhalam, amik nem esznek mást, csak élő, mozgó kaját. Viszont karácsonykor 2 hétre magukra kell hagyjam őket. A gömbhalak előtt mindig megkértem valakit, hogy etesse a halaim, mindig kikészítettem lezárható kis dobozokba a száraz tápot nekik. Viszont nem tudom ezt hogyan oldjam a tubifex-szel?


A boltban élőt veszek, ahol hűtőben vannak, itthon is hűtőben tárolom őket dobozban, néha kicserélem a vizüket.

Kérdésem az lenne, hogy ha előre kiporcióznám a halak adagját 2 hétre (1-1 dobozban a napi adagok), akkor azok a kukacok életben maradnának 2 hétig a hűtőben?


Sajnos aki etetné őket nem igazán macerálna szívesen a kukacokkal, így is nagy szívességet tesz.


2011. dec. 6. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nehéz lesz kicsit...Az a helyzet, hogy az én tapasztalataim szerint a tubit naponta min. 2-szer át kell mosni, máskülönben belerothad a vízbe.

Az lehet egy jó megoldás, ha kicsi (de nagyon kicsi) adagokat teszel külön-külön egy viszonylag nagy tárolóba (mondjuk veszel sok lezárható fedelű kis műanyag tárolót, vannak csomagban is és nem olyan drága), így kevesebb oxigént használnak el és talán hosszabb ideig életben maradnak. Lehet, hogy úgy is működne, ha az elején kapnának enni ezekből a porciókból, aztán, amikor fennáll a veszély, hogy rothadnak a tubik, akkor inkább koplaljanak a halak pár napot. Szerintem 4 napot is kibírnak így. Inkább ez, mint a bélgyulladás a romlott tubitól!

2011. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mást nem tudsz megkérni? Aki vállalja az élő kajával történő etetést?
2011. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nekem egy pár napig mindig elvannak a tubik, akkor ha lemosom róluk a vizet, amiben alapból vettem őket és rögtön friss vízzel indulnak.


Sajnos nem tudok megkérni mást :(


Így lehet inkább az lesz, hogy rászoktatom őket a fagyikajára... csak abból nem tudom mennyit szokás adni. Ötletek? :)

2011. dec. 6. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Fagyiból egy késhegynyit levágsz, azt adod, persze nehéz levágni.


Tubit a hűtőbe kell rakni, egy tál vízbe, és minden nap leönteni róla a víz nagy részét, és adni rájuk frisset, így kb egy hétig húzzák.


Ugyanez szúnyoglárvával is, de azok már olyan 2 hétig is megvannak hűtőben.


Egyszer régen csináltam tubit úgy is, hogy beraktam homokot egy akváriumba, volt benn néhány hal, egy szűrő.

A tubik beásták magukat a homokba és egy hónapig is éltek. A homokból lógtak ki, a halak meg mikor arra mentek és akarták enni, akkor gyorsan behúzták magukat.

De ha elég gyors volt a hal, akkor el tudott kapni 1-et 1-et :)


Vagy azt is csinálhatod, hogy a tubit lefagyasztod jégkocka tartóba. Ki kell próbálni úgy megeszik e a gömbik. A sima fagyikaját megeszik egyébként úgy is, ha egy csipesszel adod, és mozgatod nekik, az biztos.

2011. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

végülis a fagyi kaja az most mi? abban fagyasztott élőlények vannak? de azok már nem élnek, ha kiolvad, vagy igen?


gömbinek melyik fajta a legjobb? mert van annyi különböző... az enyémre az van írva, hogy "bosmiden". Az mi? A boltban ajánlották a dánióimnak, de ők nem eszik, legalábbis akkor nem mikor bedobok nekik belőle.


Azt is olvastam interneten, hogy ha hálóval teszem be, akkor nem kerül a vízbe annyi kosz és felesleges dolog belőle? ebből mi igaz? Régen itt olvastam, hogy elég ha csak bedobom...

2011. dec. 6. 11:32
 6/6 kzs ***** válasza:

Én nem kínlódok élő tubival.

Inkább lefagyasztom, és ha etetni akarok velük, akkor egy kis pohár langyos vízben felolvasztom őket.

Majd kis adagokba beleöntöm az akváriumba.

A szűrő és a légpumpa felkavarja őket, úgyhogy olyan benyomást kelt a halakban, mintha a tubik élnének. És szépen meg is eszik az egészet.


Különben mindenféle fagyasztott kajával ez a helyzet.

Én azt az elvet vallom, hogy legjobb a természetes. Így aztán csak fagyasztott kajával etetek - minden nap más és mást adok. Egy kis pohárnyi langyos vízben felolvaszto nekik, és kész.

2011. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!