Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy éti csigát!...

Találtam egy éti csigát! Hogyan és milyen körülmények szükségesek az életben maradásához?

Figyelt kérdés

Tarthatom befőttes üvegbe?

Mit eszik?

Hány évig élhetnek az éti csigák?

Az igaz, hogy ha tojáshéjat adok neki, attól megerősödik a páncélja?

Ha keresek még egy éti csigát lesznek kis csigáim?

Egyenlőre ennyi kérdésem lenne :)


2010. júl. 26. 15:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Az élőhelye szükséges az életben maradásához. Tedd vissza.
2010. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha kell még, én tudok adni bőven, százával vannak a kertben, alig győzzük kiirtani őket.
2010. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Tedd ki a fűbe és majd szépen eléldegél szabadon.

Felétek ilyen nagy élmény az éti csiga? Én meg reggel a járdán nem győzöm kerülgetni őket :)

2010. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Másodiknak:

Éticsigát írtani ? Egyrészt bizonyos fokig védett, másrészt pénzt adnak érte. Felvásárolják és viszik a franciáknak. Most 100 Ft körül van kilója. Nem nagy pénz, de inkább mint irtani.

2010. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csigatartó vagyok, bár nekem nem éti csigám van, hanem afrikai óriás csigám, de szívesen adok tanácsot éti csigához is :)


Igazuk van az előttem íróknak: a helye a szabadban van, mivel védett állat!

De ha nagyon meg akarod tartani, amit nem javaslok, akkor salátával, répával, karalábéval, és szépiacsonttal (amit a papagájoknak is adnak fogkoptatónak) etesd, a tojáshéjban nincs elegendő kalcium!

Ha keresel még éti csigát, akkor egy-két éven belül tudod őket szaporítani, de nem fogod tudni mindet megtartani, nagyon durván elszaporodhatnak :)

Azonban az éti csigák nem élnek tovább néhány évnél, 1-4 évig élnek átlagosan.

2010. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
vajon honnan szed az éticsiga Magyarországon szépiacsontot? Most ezen gondolkozom.
2010. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A természetben nem szépiacsontot eszik :) És egy éti csigának nincs szüksége annyi kalciumra, mint egy afrikai óriás csigának, már csak néhány centis méretéből adódóan sem. Beéri a mészkővel, az ugyanis annyi van, mint a nyű :D
2010. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk nagy szám!

Pont egy biciklis ütötte el majdnem, úgy kaptam fel az útról. Ezért gondoltam, hogy inkább hazahozom itt biztonságban van. Tudom, hogy védett állat, pont ezért szeretném tenyészteni, és ha sokan lesznek elengedem őket. Salátát és uborka héjat kapott most vacsira és Browny-nak hívom xD

2010. júl. 26. 20:08
 9/21 anonim ***** válasza:
22%

Nehogy szaporítsd, mert eszméletlen sok kárt tudnak okozni. A kiskertekben mindent lerágnak, tönkretesznek.

Ráadásul baromi gusztustalanok is.

2010. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Azért szaporítanám, mivel védett állat.

És azért rágnak le mindent, mivel ők így táplálkoznak..

A disznó is egy undorító állat, mégis tarják őket az emberek, sőt meg is eszik!!

2010. júl. 26. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!