Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hangos a belső szűrő?

Miért hangos a belső szűrő?

Figyelt kérdés

Van egy Hailea HL-BT400 szűrőm.Ha nem tapasztom az akvárium falához, akkor (bekapcsolva) nem zúg, de ha rátapasztom a falára közepesen zúg. Már próbáltam minden pozícióba elhelyezni: fekve,állva,mind a 4 falon de egyik se elég halk.Még elviselhető de lehetne csendesebb is.Van a akvárium alatt egy kb 1mm vastag fólia.Ja és ha rárakom a fedőt legtöbb esetben még hangosabban zúg,gondolom átadja a szűrő a rezgést.(Egyébként diversa startup 60,nem tudom ez segít e)


Miért zúg ennyire a gép?Nem elég vastag az alátét?vegyek újat,milyet? Esetleg van más megoldás?


2011. dec. 6. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem egy díjnyertes szűrő, az is biztos, nekem is ilyen van, csak 200-asba. A probléma lehet kopott, vagy koszos rotor. Próbálhatsz kicsit fojtani rajta (kimenő cső szűkítése pl egy félbevégott tiplivel, vagy egy csődarabbal, ami szorul) lehet, hogy segít valamit. Pucold ki gondosan. Esetleg még a felfüggesztéssel lehet játszani (nagyobb tapadókorong, hátha jobban csillapít). Amúgy hosszú távon szerintem jobban jársz egy másik szűrővel. Tapasztalatból mondom, hogy ez elég sz*r. Kicsi a szivacsa is.Pl Eheimek (2008,2010), Aquael-ek (Fan2 vagy 3)elég jók. Az akváriummal semmi baj sincs.
2011. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tök egyszerű. Fogj egy szivacsot és tegyél belőle darabokat olyan helyekre, ahol át tudja adni a rezgést. Ez lehet a szűrő alja például, ha hozzáér az üveghez, vagy a vezeték, ha hozzáér a fedélhez. Lehet, hogy a fedelet is jobban kellene rögzíteni, vagy megtámasztani, szintén szivaccsal.
2011. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert a Halilea gagyi. Aquael szűrőt vegyél :)

Vagy csináld meg ahogy Murr mondta, ha meg lehet.

2011. dec. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fedelet próbáltam már zsebkendővel kitámasztani de egy picit se javult.A fedél és az akvárium holtjátékával lehet trükközni de nem mindig tudom beállítani h ne zúgjon(hiába állítanám be egyszer tökéletesre,vízcserénél megint el kellene mozgatni). A vezeték nem ér hozzá,azt már variáltam de semmi.A szűrő csak a tappancsoknál ér az aksihoz.A szivacsokkal kitömni a két rögzítés között érted?


Meg nem tudom mi a baja, de mostanában olyan hangot ad mintha levegős lenne,kattog, fortyog, de szerintem nem, víz alatt is próbáltam összeszerelni és úgyis adta azt a hangot.Lehet hogy a kis rekeszben a siporax mini golyók kattognak,de a gyári aktívszén nem adott ki hangot.


Ja meg 1-2 hónapig nem volt használva a szűrő ,és most kezdtem el egy új akváriumot beüzemelni.Ezt azért írom, hogy tisztán raktam el, nem is a kosztol adhatja a hangot.


Akkor a vastagabb alátét(pl parafalap) nem segítene?

2011. dec. 6. 23:50
 5/6 A kérdező kommentje:

Meg ha jól tudom az eheimek-nek meg az Aquaelek-nek nincs külön rekesz a bioszűrésre,vagy elég a szivacs hozzá?

Hát ha veszek nem nagyon akarok rá költeni,max 3-4 ezer forintot max 5e-t

2011. dec. 6. 23:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, ez esetben én is cserét javaslok inkább. Igazából ha nem látod, hogy hol van a probléma, akkor nem érdemes vacakolni vele. Meg ha darál, az sem jó, nem szabad ilyet csinálnia.

Az a kevés siporax, ami egy belső szűrőbe fér, semmit nem ér, túl nagy az áramlat. Elég a szivacs, csak akkor minél nagyobb térfogatút vegyél, az eheimek jók. Ha fontos számodra a bioszűrés és csak belsővel tudod megoldani, akkor pedig csinálj egy kis mattenszűrőt, vagy vegyél powerheadet.

2011. dec. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!