Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen olyan hangos a szűrőm?

Figyelt kérdés
most elég hangos és szeretném ha halkabb lenne de nincs szekrény az akvárium alatt ahova betehetném
2011. nov. 12. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem levegő maradt benne.Próbáld mozgatni,hogy a vízzel kilövődjön.A külső szűrők halkak szoktak lenni.
2011. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez függ a motor teljesjtményétől és a szűrő gyártójától/pontos típusától. Lehet légtelenjteni. Ha az sem segít, lehet, hogy kopott a tengely vagy a rotor. Az is lehet, hogy nem túl minőségi szűrő (többnyire még fém tengelyesek), éppen ezért írd le milyen szűrő is ez.
2011. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
medenceszűrő vízpumpálya
2011. nov. 12. 14:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Puff! Ez az infó így nem sok.
2011. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
medenceszűrőbe tettem szűrőanyagot (nemrég volt kérdésem a medenceszűrőről) 2006 liter/óra és nem levegős
2011. nov. 12. 14:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Medenceszűrőkben nem mozgok otthon, de ha eddig nem volt hangos, akkor csak a forgórésznél lehet a gond. Más logikus elképzelésem nincs.
2011. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
csak ma délelőtt indítottam be de alapból újan is ilyen hangos volt
2011. nov. 12. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor a következő a tippem: túl nagy teljesítményű. Az 1200 liter per órás szűrők még általában csendesek, de az ettől erőteljesebb szűrőknek már van hangja. Akár zavaróan hangos lehet.
2011. nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is van egy 1200-as pumpám és ez totál csendes.

Van egy 2000 l/h-s halilea felnyomó pumpám is, azt tengerihez akartam, de az úgy zúg mint atom, ezért félreraktam és ott helyette egy 1200 l/órás powerheadot használok, mert ez utóbbi teljesen halk.

2011. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát igen ha lenne rá pénzem akkor vennék egy gyári szűrőt de így letakartam és jól körbetekertem egy pléddel és nem olyan hangos holnap meg csinálok neki egy dobozt osb lapból amibe belerakom még a plédet is hangszigetelésnek
2011. nov. 12. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!