Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell kinéznie a red...

Hogy kell kinéznie a red cherry hímeknek?

Figyelt kérdés
Amiket én hímnek gondolok azok nem igazán pirosak, tudom h kevésbé azok eredendően, de van amelyik alig, szinte átlátszó és csak néhány piros csíkja van de az is nagyon vékony. Lehet hogy beltenyésztett hibrid egyedek v vmi hasonló? Vagy így kell kinézniük? Mert a nőstények szép pirosak szal nem a körülményekkel van a baj szerintem.

2011. dec. 6. 23:06
 1/6 A kérdező kommentje:
A másik amit ma vettem észre, hogy ezek a hímnek gondolt átlátszó kis valamik fel le úszkálnak az akváriumban folyamatosan, pedig eddig igencsak bújkáltak. Ez mitől lehet? Az általan nősténynek gondolt pirosak pedig továbbra is bújkálnak és nem annyira mocorognak.
2011. dec. 6. 23:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond, ne aggódj. A red cherryknél gyakori, hogy a színük változik. Ha stresszesek akkor kivilágosodnak, néha meg úgy bevörösödnek, hogy csak na. Ugyanazok a garnélák. A hímek, ahogy írtad alapból világosabbak. Az összevissza úszkálás is normális. Néha rájuk jön. Pl. párzáskor sem férnek a bőrükbe. Majd megnyugszanak.

Nélam pl a külső szűrőbe kerültek, ott éltek hónapokig, és teljesen színtelenek voltak, de amikor visszatettem őket az akváriumba, szépen bepirosodtak.

2011. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Most már akkor annyira nem aggódom:)
2011. dec. 6. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


A hím kisebb,vékonyabb, átlátszóbb és tényleg aktívabbak.

Horpadt hasuk van. Sokat ugrálnak, pl ha van békalencse az akviban, az egyik gyökeréről a másikra ugrándoznak, úgy utaznak rajta.


A nőstények inkább egy helyen szöszmötölnek, a talajon, vagy egy növényen. A testük nagyobb, pirosabb, valamint a hasi részük íves, és mikor termékenyek, megfigyelhető egy sárga nyereg a fej mögötti részen. Amikor meg már petések, dagibbnak néznek ki és apró sárga bogyók vannak a hasuk alatt.

2011. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

A red cherry hímek is lehetnek szép pirosak, de csak erősen szelektált állományokban. A tipikus red cherry garnélák nem szelektált tenyészetből származnak, ahol teljesen normális, hogy a hím szinte teljesen színtelen. Ha erős színű hímeket szeretnél, akkor vegyél egy-két sakura garnélát, azok feljavítják a vérvonalat.

A hímek mindig meghülyülnek, amikor valamelyik nőstény készen áll a petézésre. Olyankor úszkálnak össze-vissza.

2011. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már minden világos!
2011. dec. 26. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!