Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet algás? (Bővebben...

Mitől lehet algás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most egy hete hogy beleraktam a halakat az akváriumomba és algásodik elég zöldes a víz.

Csináltam már részleges vízcserét, és van benne 2 anci hal, 2 almacsiga és két foltos páncélos harcsa.

Szerintem sok a napfény nekik, pont az ablakkal szemben van az akvárium.

Máshova nem tudom rakni sajnos.

Ne huzzam fel nagyon a redőnyt és akkor kevesebb az esély arra hogy algásodna?

Van egy betta benne és pár neonhal.

60 l akvárium nem ettem túl, csak este kapnak enni és akkor is annyit amennyit megesznek.

Vettem algairtót azt mondta az állatkereskedő hogy ebből tegyek bele.

Mennyi idő kell hogy eltünjön az alga?


2011. dec. 7. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Van világításod? Lámpa?
2011. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én pár cseppet szoktam ,de attól függ milyen és amúgy rá van írva hogy hány literbe mennyi kell bár volt amikor a felét beleraktam, ezért inkább tablettát veszek :)
2011. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen van lámpa rendes akváriumi.

Úgy adagoltam ahogy írva volt.

Csak félek a halaknak ne legyen bajuk...

2011. dec. 7. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány wattos a világítás?
2011. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
15 W-os
2011. dec. 7. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Főleg az algaevő halaknak nem jó ha az algaírtó szert nyalogatják.


De amúgy csak vedd lejjebb a fényt és egy kicsit sűrűbben cserélj vizet. Az teljesen mindegy, hogy az akváriumban kapcsolod le a lámpát, vagy az ablakon húzod be a redőnyt, a lényeg hogy kevesebb fény jusson az akváriumba.

2011. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A halaknak nem lesz bajuk ettől az állapottól?

2011. dec. 7. 21:57
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ültess gyorsan növő növényeket, úszó lebegő növények is lehetnek. A dús növényzet, feléli az alga tápanyagait. Az algairtót én sem tanácsolnám harcsák és csigák mellett.Arra azért számíts, hogy bármit teszel, az üvegen ahol közvetlenül éri a napfény, gyakran jelentkezni fog az alga, ezt sajna le kell törölnöd időnként. Nyáron lehet, hogy árnyékolnod is kell majd.
2011. dec. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:

Egyszerre beraktál ennyi halat az akváriumba, meg is van az algásodás oka. Az ammónia mennyisége túl hirtelen emelkedett, a szűrőbacik nem tudtak lépést tartani. Ha a szűrődbe beraksz egy nagy csomó perlonvattát, az szépen kiszűri neked a zöldet a vízből mindenféle méreg nélkül. A sötétítés is megoldás, de azt ne felejtsd el, hogy az alga amúgy a mérgező ammóniát használja el a vízből, ha nem nő, akkor az ammónia ott marad a halaknak.

Egyébként nem jól válogattad össze a halaid. Az anciknak felnőtt korukban kicsi lesz a 60 liter. A neon és a páncélos harcsa is rajhal, sokat kell belőlük tartani. Akkor viszont már túl lenne zsúfolva az akváriumod.

2011. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az anci halaknak lesz helyük ha megnőnek van gazdájuk.

A harcsákat meg az állatkereskedésben mondták hogy elég kettő csak a lényeg hogy ne legyen egyedül.

Szépen megtisztult ahhoz képest az akvárium mára.

Köszönöm a válaszokat.

2011. dec. 8. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!