Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algás. Erre az opcióra van ötlet?

Algás. Erre az opcióra van ötlet?

Figyelt kérdés

Ez egy régebbi fotó, barátom akváriumáról:

[link]


Már ki van takarítva, viszont viszarakta a régi lámpát, úgyhogy nem kell 1 hónap és megint ilyen hányadék algatenyészet lesz belőle.


A fényt kéne csökkenteni, meg sűrűbb vízcsere kéne és meg lenne oldva, csak arra ő nem hajlandó és nekem sem engedi hogy beleszóljak.


Szerintetek létezik olyan növény ami több mint 1w/liter fényen, kevés vízcserével nem algásodna nála?

Mert ha van olyan, akkor veszek neki.


Talán riccia és hínárok?

Vagy egy bizonyos szint fele a riccia is képes algásodni?


2011. febr. 11. 01:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
szint felett
2011. febr. 11. 01:08
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam ebből a jávaiból, amit adtál már szépen eltűnt minden alga, pedig ugye így nézett ki. Itt közepes fény alatt van, meg ugye a garnélák és csigák is kicsipegették belőle.

Namost ha ennyire algásodik az akvárium, az azért van, mert nagyon erős ugye a fény, sok a tápanyag, több, mint amit a növények el tudnak használni, így az mind megmarad az algáknak. Vagy vegyetek vissza a fény mennyiségéből, hogy a felesleget ne az aklgát használják ál, vagy vegyetek kétszer ennyi növényt bele, amik elhasználják az algák elől. Gyorsan növőt kellene venni, mondjuk a tüskéshínár (najas) nagyon jó erre a célra. De ha ezt az utat választjátok, akkor co2-zni is kellene, hogy minden egyensúlyban legyen, mert ha valami hiányzik, akkor megintcsek nem nőnek a növények megfelelően, megintcsak az algák győznek.

Én biztos, hogy kicsit visszavennék a világításból, annyira, hogy a növények még szépen nőjenek, de az alga fokozatosan eltűnjön.

2011. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Na, már írni sem tudok, siettem.

*aklgát használják ál=algák halsználják el

2011. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy miért nem vesz vissza a világításból, ha tök fölösleges? :) Így tetszik neki?
2011. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hát amiket loptam tőle mohát és anubiast, az már nálam is helyrejött. Igen, neki ez a fény tetszik és nem érdekli hogy mit dumálok.


Azért gondoltam hogy talán valami extra gyorsan növő növényt vennék bele, olyat amit nem tud elrontani :)


Ami meg nála van most, azokat meg átrakom a saját akváriumomba :)

2011. febr. 11. 11:42
 6/13 A kérdező kommentje:

Az van, hogy egy 2x36wattos trafó van a lámpájához.

Én akartam venni a Tungsramba multkor egy 1x36wattosat, és itthon kicseréltem volna sutyiba, de nem lehet kapni :)


Tán azt is megtehetném, hogy az egyik neonját kiveszem és egy kicsit meglóbálom a levegőbe, hátha tönkre megy, majd a kiégettet visszateszem és akkor még a másik világítana. Talán ez így működne, de nem tudom :)

2011. febr. 11. 11:56
 7/13 Platypus ***** válasza:
Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, ha nem cseréli a vizet, akkor algásodni fog. Az algásodás fő kiváltó oka az ammónia a vízben. Ha a fényt visszaveszed, akkor lehet, hogy kevésbé gyorsan fog algásodni, de úgy is fog. Ilyen világítás mellé kéne legalább egy élesztős CO2 és egy jó mikroelemes növénytáp, különben az extra fény semmit se és a növényeknek, nem tudják hasznosítani, ha tápanyaghiány van. Ezen a több növény se segít. A Riccia nem szokott algásodni, olyan ütemben nő, hogy a metszéssel úgyis kivágod belőle az algát. Ha a felszínen hagyod úszni, akkor meg vissza is veszi a fényt. Erre jó még a rucaöröm, az azolla és a békalencse is. A Najas még egy jó kis sprinter növény. A sallangos vízipáfrányt is ajánlom, azt ki is lehet növeszteni az akváriumból, levegőn is jól nő.
2011. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Aha, na jól van majd valamit ügyködök.

Megnézem majd hogy a boltokba miket lehet kapni ezekből.

Aztán próba cseresznye. Hátha lesz olyan növény ami bírja.


Meg az is lehet h majd néha vizet cserélek nála, csak az a baj, hogy azt észreveszi. Mindig azt figyelgeti és mindent észrevesz. Aztán meg számonkér hogy mért nyúlkálok bele az ő akváriumába, amikor semmi közöm hozzá :)

2011. febr. 11. 12:35
 9/13 Platypus ***** válasza:
Felhívhatnád a figyelmét arra, hogy a garnélák marha kényesek a vízminőségre. A heti vízcsere kötelező. Ha nem csinálja meg, akkor garnélakínzó.
2011. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát és ha tudnád, hogy már nem garnéla van benne, hanem 2db izé, valamilyen sügér, ami még kényesebb.


A garnélákat már átraktuk az enyémbe, mer azt megúnta.

2011. febr. 11. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!