Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges barlangi vaklazac...

Lehetséges barlangi vaklazac és törpe szívóharcsa együtt való tartása?

Figyelt kérdés

Szeretném az akváriumomat teljesen előről kezdeni és már régóta vágyom barlangi vaklazacokra. Eddig tartottam neonhalat, bettát, guppit, törpe szívóharcsát, garnélákat. Most lenne az 1 éves teljes akváriumtisztításom, hát gondoltam jól lenne tiszta lappal kezdeni, mert elég rég "törődtem vele" tenyésztések meg ilyesmik. Egyszerűen csak volt, mint dísz, de én újra akvarisztikázni szeretnék :)

Viszont mindig is nagy probléma volt nálam a barna alga, amit törpe szívóharcsával oldottam meg. Lehetséges lenne barlangi vaklazac és törpe szívóharcsa együtt? Láttam képeket, amin a vaklazac növényekkel együtt volt, csak nem zavarja egy kis "zöldség". De mi a helyzet a fényekkel?


2011. dec. 7. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Mind2 szereti a sötétebb részeket,szal szerintem lehet együtt tartani.A szívóhoz pl ez volt írva:


"A dekorációban alakítsunk ki a számára árnyas, sötétebb zónákat és legyenek vízfelszínen úszó növények is."

2011. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom ezeket már elolvastam, de lehet, hogy a vaklazac egyáltalán nem bírja a fényt, ezt akarom megtudni vagy épp a szívó szereti nagyon.
2011. dec. 8. 17:51
 3/3 Platypus ***** válasza:

A szívóharcsa is szereti a félárnyékos akváriumot, viszont változatosan kell majd etetned, mert ilyen környezetben ha alga van, az már nagyon rossz vízminőséget jelent. De a vaklazacoknak nagy akvárium kell, ahol már bővel elfér az Anci is, az meg eleve éjjel szeret mozogni.

Probléma főleg a növényekkel lesz, kevés bírja a gyenge fényt. Ha megmaradsz az Anubias fajoknál meg a gömbalgánál, akkor működőképesen össze lehet rakni. A szűrés lesz a kritikus pont, mert ilyen lassan növő növényekkel nem igazán segít semmi a vízminőség fenntartásában. Esetleg úgy is megoldhatod, hogy az akváriumot telerakod hólyagos vízikehellyel. Ha ez elszaporodik, akkor a hosszú levelei képesek teljesen leárnyékolni a vízfelszínt, így bátran világíthatsz.

2011. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!