Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valami előny illetve...

Van valami előny illetve hátránya az íves és a sima szögletes akváriumnak? Melyik jobb, praktikusabb?

Figyelt kérdés
60 L-t szeretnék, abszolút kezdők vagyunk, már rengeteget olvastunk a dolog után, de erre nem kaptam még választ. Lehet csak dizájnbeli különbség van a két forma között? Válaszotokat előre is köszönöm.
2011. dec. 8. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A szögletes szerintem jobb, mert nem torzít, de ez annyira nem jelentős, igazából más különbség nincs. Ha jobban tetszik az íves, nyugodtan meg lehet venni.
2011. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
Az íves felszínről sokkal nehezebb karcmentesen leszedni az algát. A zöld pontalga idővel minden akvárium üvegén megjelenik, néhány havonta le kell szedni. Az íves felület nagyít is, nekem nagyon nem tetszik a torzító hatása, de van aki meg pont azt szereti benne.
2011. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Válassz.Nekem ilyen formák vannak:

[link]


Az egyeneset könnyebb fotózni.

Az íves nekem régen úgy tetszett, hogy dizájnos, de nem olyan nagyon íves az hogy torzítson.


Létezik ennél ívesebb is, pl a gömbakvárium. Az már torzít mint egy nagyító lencse, ha feltöltöd vízzel.


A Tropicariumban vannak olyan különlegesen nagy torz akváriumok, hogy teljesen bekancsalodtam, mikor ott néztem a halakat. Abban azt se tudtam megállapítani, hogy mekkora a hal, mert attól függően hol úszott, mindig más mérete volt :)

2011. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!