Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen betegség lehet?...

Ez milyen betegség lehet? Talán valamilyen parazita?

Figyelt kérdés

A halam (kakadu sügér nőstény) szájából, vagy közvetlen a szája mellől egy kb. 8-10 mm hosszú fehér gilisztaszerű valami lóg ki. Olyan mint egy harcsa bajsza. Nem tűnik élőnek és semmi általam ismert cucchoz nem hasonlít (halpióca, kopoltyúféreg). Valakinek van tippje, hogy esetleg mi lehet?

Az aksi 72 L, tizen valahány neonhal (fekete és vörös vegyesen) egy pár kakadusügér és 5-6 RC garnéla lakja. Belső szűrés van, 600L/h

A sügérpár már 3 hónapja nálam van és azóta többször is ívtak, szóval szerintem most ronthattam el valamit...:/


2011. dec. 9. 20:45
 1/3 Platypus ***** válasza:
Horgonyféreg(Lernea) nem lehet?
2011. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ahhoz hasonlít. Azt írja a díszhal, hogy foszfor alapú szerrel lehet eltávolítani. Van rá valami tipped, hogy mivel szedjem le? Vagy csak húzzam ki egy csipesszel???
2011. dec. 10. 15:28
 3/3 Platypus ***** válasza:
Én a foszfor alapú rovarirtókról csak annyit tudok, hogy fene mérgezőek az emberre is. Más források kálium-permanganátos és sós fürdőt javasolnak. Ez jó a másodlagos fertőzések ellen, ami a seb miatt könnyen kialakulhat.
2011. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!