Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! A hullámos papagájom...

SOS! A hullámos papagájom sokszor tüsszent, és tépkedi a tollát a csőrével! Ez valamilyen betegség? 5-6 hónapos, hím.

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
a tolltépkedés lehet depresszió jele, a tüsszentés meg lehet hogy megfázott....
2010. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt hallottam, unalmukban tépkedik a tollaikat, vagy esetleg

depressziós.

Vegyél neki egy társat.


Tüsszent? Talán huzatot kapott.

2010. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És ez hogyan kezelhető?

És a depressziót tükerröl nem lehetne megoldani?

2010. aug. 28. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Erről írtak a hullámos papagáj könyvemben.

A madár azért tépkedi a tollát, mert unatkozik vagy unatkozott. Írták, hogy ha egyszer elkezdi és rájön, hogy a frissen kitépett tollnak finom íze van, akkor mát mindig tépkedni fogja. Az állatorvos tud ajánlani olyan szert, amitől javul, el is múlhat, de nem örökké, egy idő után minden ok nélkül újra kezdheti.

A tüsszentés meg vagy tényleg megfázás, vagy azt nézed annak, amikor felöklendezi a magokat, és közben olyan tüsszentő hangot ad ki. Azt az én papagájom is csinálja, így eteti a társát. De először én is tüsszentésnek néztem.

2010. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De az enyémnek nincs társa.
2010. aug. 29. 10:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek sincs, azért írtam, hogy a párját, mert a csengőjét már kinézte magának. Ez az ösztön akkor is megvan bennük.
2010. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
magányos és azért tépkedheti a tollát viszont elég fiatal ahoz is h most kezdja meg a tollváltást a tüszentés pedig amiat lehet h huzzatos helyen volt és megfázott
2010. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!