Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért penészedik a talaj az...

Miért penészedik a talaj az akváriumomban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez a kérdés további kérdéseket generál ,légyszíves pontosítsd.

Mekkora akksi,milyen talaj,milyen vastag,növények,halak,milyen kaját adsz nekik... stb

2011. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
A benne ill rajta lévő szerves bomlástermékek miatt.Ha nem segít a talajporszívózás, akkor sajna át kell mosni újra az egészet.
2011. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy is néz ki az a penész? Fehér bolyhok a talajon? Vagy ilyen feketés-kékes bevonat?
2011. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hal! válasza:
Én a talaj tisztaságát a páncélosaimra bízom, mindent eltüntetnek, de ha neked eddig nem volt páncélos harcsád, nehogy rakjál az aksidba, lehet, hogy márgező az ami ott van.:S
2011. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Platypus: Nem bolyhos, a talajon szétterül, néhány részt kihagyva. Itt-ott van ilyen feketés-kékes bevonat.

Az aksi 54l, apró kavicsos talaj, növények nincsenek, neonok és guppik vannak benne. Lemezessel, szárítottal etetek.

2011. dec. 11. 15:06
 6/11 Platypus ***** válasza:
52%
Ez nem penész, hanem kékalga. Foglalkozni kell a dologgal, mert mérgező vegyületeket termelhet. A növények hiánya oka lehet a problémának. Alaposan porszívózz ki, vegyél élő növényeket, és etesd a halaidat fagyasztottal is. A porszívózást meg ismételd meg elég gyakran. Ha túl sok halad van, akkor el kell párat ajándékozni, és a szűrés fejlesztése is hasznos.
2011. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Platypus én úgy látom mintha zöld is lenne benne. Szerintem nem alga. Ha csinálnék egy képet akkor talán jobb lenne?
2011. dec. 11. 15:49
 8/11 Platypus ***** válasza:

Csinálhatsz képet, az segít. De a zöld az pont algát jelent. Az akváriumi penészek általában fehér színűek. Ami színes, az alga.

A kékalga sokféleképpen nézhet ki, néhány kép:

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Platypus itt vannak a képek, nem tudom mennyire látszanak.

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 11. 17:09
 10/11 Platypus ***** válasza:

Ez valóban nem alga. Valószínűleg bakteriális trutyi, és a talaj túl magas szervesanyag-tartalma és a gyenge szűrés könnyen okozhatta. A porszívózás a legjobb ötletem még mindig.

A háttérben látható valami(kerámia dekor?) viszont erősen algás.

2011. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!