Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalga a növényeken, kiirtása?

Ecsetalga a növényeken, kiirtása?

Figyelt kérdés
5l vízhez mennyi fehérítőt tegyek hogy a növények kibírják ,az ecsetalga meg megdögöljön végre ?.
2011. dec. 12. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

5 liter az sok, csinálj kevesebb, de tömény oldatot. 1:20 arányban. Tehát mondjuk 1 deci fehérítőhöz 2 liter víz. A puha levelű növényeket 2 percig, az erősebbeket 4 percig fürdesd, aztán gyorsan mosd le. Néhány levelet el fognak hullatni, de megmaradnak.

Viszont ugyan úgy vissza fog nőni az alga, ez csak tüneti kezelés.

2011. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi !
2011. dec. 12. 20:57
 3/13 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, csak elég sok meló volt, hogy a talajt kiszedtem átmostam forró vízzel és az akváriumot teljesen szárazra leszívtam, a hátteret is kiszedtem, az amúgyis az olyan mocsok fogó volt, aztán az akváriumot kimostam ecetes szivaccsal és szárazra töröltem wc papírral.


A halakat addig átraktam egy üres akviba, sötétbe, ott voltak 4 napig, közben kaptak egy fél vízcserét is.


A növényeket, ami nagyon algás volt kidobtam, ami csak picit, vagy egyáltalán nem, azt hipós vízbe raktam. Utána visszapakoltam a talajt és a növényeket az akváriumba, feltöltöttem friss vízzel, és próbaképpen aktív szenet raktam a külső szűrőbe.


Kb 4 nap mulva visszapakoltam a halakat bele, és nem volt elhullás, bár ettől kicsit paráztam, de senni gond nem volt velük. Eddig még jónak tűnik. Nem sok idő telt el, mert előző hétvégén csináltam mindezt.


A növények közül a hemiantusból a hosszabbik fajta (HM) volt a legvékonyabb, hát annak tényleg lekopaszodtak a levelei, de azt utána külön egy kis akváriumba nagy fény alá beraktam és már látom hogy helyre fog jönni, már nőnek a szálak, levelek vissza, 1 hét alatt sokat nőtt.


A nagy akváriumba, amibe van minden hal és növény, a fényen is változtattam, most nincs daylight neon, helyette van Hagen flora glo és sima 2700 Kelvines neonok, olyan amit lakásba szoktak rakni, hátha ezt nem annyira kamázza az ecsetalga.


Eddig úgy néz ki, hogy amit csináltam az jó.

Most nincs algám. Egyelőre nem is tápozok és még megy az aktív szén, nagyon szép tiszta a víz.


Később nem tudom mi lesz vele, majd kiderül.


Azt olvastam valahol még, hogy az erős CO2-t utálják az ecsetalgák, de azt nem tudtam kipróbálni, mert nincs CO2 palackom amit erősebbre tudnék állítani. Az élesztős CO2-vel pedig valószínű hogy nem sokra mennék ellenük.

2011. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
Én Easy Carbot vagy oxigén cseppet adagolok egyenesen a csomókra. Szépen megöli, a növényeknek nem lett baja, csak mivel az akváriumon belül csinálom, nem léphetem túl az ajánlott napi adagot, így elég lassan haladok.
2011. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Carbon meg a oxigén cseppen túl vagyok ,nekem nem jött be.Sem a sötétítő kúra .Anubiasom van 2 db , hólyagos vizikehely, cryptorine .Meg valami mohaféleség talán forrásmoha lehet .A teljes szétszedést gyorsan megtudnám oldani ,de a halak külön tárolását már nem annyira .Arról nem is beszélve, hogy pár nap alatt a friss vízzel feltőltés nem állna be ,hogy raknám vissza a halakat ?
2011. dec. 13. 10:13
 6/13 Platypus ***** válasza:
A tápozásodon már próbáltál változtatni? Én most a nitrát adagolásával próbálkozom.
2011. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát nem áll be a víz, persze, de én visszaraktam - lesz ami lesz. Most oké hogy ezt nem ajánlom ezt senkinek - ez csak az én hülyeségem volt, de nem lett bajuk a halaknak, szerencsére.


Mondjuk ha azt nézem azért a talajom se rossz, az eleve be tudja állítani a vízminőséget jóra. Úgy értem valamivel jobb, mint egy sima kavics.


Ez a talaj:

[link]


De persze normálisan kellett volna hagyni hetekig menni az akváriumot, csak nem akartam a halakat külön otthagyni, mert sokan voltak egy kisebb akviba külön rakva, sötétbe és bizosan utálták azt a helyzetet.


Előszőr csak néhány halat raktam vissza, megnéztem mit szólnak hozzá, hát semmit. Nem lett piros a kopolytyújuk, szóval nem hiszem, hogy olyan nagy szörnyű dolgot tettem volna. Mindenki jól elvan, épségben és már bújkálnak a növények közt. Gondoltam csak jobb nekik a nagy helyükön, mint a kis üres akiban.


Így tudtam megoldani, hát ez van. Nem akartam életem végéig az ecsetalgával küszködni. Persze lehet, hogy még fogok, kitudja..

2011. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Napi bontásban adom a profitot ,meg a carbot .Most pár napja nem adom ,várom történik e valami ,de eddig nem .Sajna az üvegen, a növényeken is van ,máshol pl kavicson ,bújkálón nem látok . Szét kell szednem sajna ,más megoldás nem lesz ,mert iszonyat mód szaporodik .Világítással is játszottam már kevesebbet megy de hasztalan .

Gondolom az úgy nem jó ha a víz 50% leszívom ,kipucolok mindent aztán vissza a vizet állottal keverve ?

2011. dec. 13. 11:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem keverve nem, mert ez az ecsetalga spórával szaporodik, és akkor a fele vízbe ugyanúgy ott marad a spóra.


Lehet kapni algaírtó szereket és az lehet hogy a kiírtaná a spórákat, de arra rá van írva, hogy károsítja az élő szöveteket. Ez pontosan nem tudom mit tükröz, de én nem kísérleteztem vele, főleg a garnéláim miatt, mert azok minden vegyszertől pillanatok alatt ki tudnak purcanni.


A hipótól is féltem, hogy mivan ha marad a növényeken, persze leöblítettem vízzel is, habár még utána is volt hipó szaguk, meg a kezemnek is.


Aztán biztonságképpen raktam bele aktív szenet, hogy szűrje ki a káros dolgokat a vízből. Meg mittudomén hátha az az esetleges minimális maradék alga spórát is kiszűri.

Aztán lehet, hogy nem.

2011. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hable !


Ünnepek után tervezem a szétszedést . Legyél kedves akkor beszámolni ,hogy látsz e ecsetalgát az akváriumodba.Remélem nem ,és megszabadulunk tőle :)

2011. dec. 13. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!