Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen keménységű vízben...

Milyen keménységű vízben tartod az otocinclusaidat?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy van...
2011. dec. 12. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Csapvízben.Itt kb 11,1 Nk°
2011. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is csapvízben
2011. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 20-30 NK-s csapvizet jól bírják azt tudom.


Én 10 NK-ban abban tartom őket, más halak miatt, csak ezek olyan 2 hónap alatt lettek átszoktatva. Mindig egy kicsit lágyítottam a vizüket, New Bee garnélák mellett vannak.


De azért 5NK-ba már nem merném beletenni őket pl a CBS CRS garnélák mellé :), sztem azt már nem bírnák.

2011. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Nálam 4-6 nk körüli vízben vannak, és köszönik jól érzik magukat. Az Oto fajok eredeti élőhelye Dél-Amerika, ahol mindenféle őserdei folyóban előfordulnak, amik nem a kemény vizükről híresek.
2011. dec. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy mindent bírnak. A barátom akváriumába olyan 21 NK-s a csapvíz. Azt is biztosan bírják, mert ott is élnek.
2011. dec. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
Szinte az összes komolyabban felszerelt növényes akváriumban vannak Otok, és ezekben az akváriumokban lágy víz van, ami savas a CO2-től, mert az a legjobb a növényeknek. A túl sok CO2 viszont könnyen kinyírja őket.
2011. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!