Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A 20 l-es akváriumom vize...

A 20 l-es akváriumom vize habzik, a fala 2 nap után homályos lesz és barna trutyit törlök le róla. Kezdő vagyok segítség! Mi a probléma?

Figyelt kérdés

Van egy barna tarisznyarákom,3 neonom,6 dánióm(2 sárga,pink,leopárd) 2 hal amit kaptam,és nem tudom mi,elevenszülő.

A fő problémám az hogy habzik a víz,és nagyon hamar homályos lesz az akvárium fala,a növényeken is sok szennyeződést látok,és nem tűnnek egészségesnek.Sok gond van a a rákkal,mert előszeretettel pusztítja a növényeket.A víz nem zavaros.

Nem mostam ki teljesen az akváriumot az előző vizet raktam vissza,pótoltam a hiányzó vizet,vízkezelőt,pici metilénkéket,algagátlót raktam bele.

Előtte egy hónapig bírta úgy hogy egyszer részleges vízcserét csináltam.

Mit csináljak most?


2011. dec. 13. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ez úgy rossz ahogy van. Nem tudom ki ajánlotta neked ezt az akváriumot, ilyen halakkal, de jól átvert.


ezek közül a rákot lehet egyedül ekkora helyen tartani.


a baj valószínűleg a túltelepítésnek köszönhető, a víz hamar szennyeződik a sok haltól, ezért nem is egészségesek a dánióknak hatalmas úszótérre van szükségük, ahogy a neonoknak is, sokkal nagyobb csapatban kéne őket tartani...


az sem jó, ahogy takarítod, normális nem túltelepített akvárumban is heti 20%os vzcsere kell, de 30 liter alatt nem árt a heti 2szer 20%... ilyen hülyeségek hogy metilénkék meg algagátló nem kell bele, mert ebben a helyzetben ez sem segít...


javaslom, hogy ajándékozd/add el a halaid, de szólj a leendő tulajnak, hogy karanténozza őket, mert lehet, hogy betegek, fertőzöttek... ha ezt nem teszed meg a halaidnak rövid időn belül befellegzik... vagy te is vehetsz egy nagyobb akváriumot, de akkor viszont nagyon olvass utána, hogy mit hogyan kell csinálni és csak úgy vágj bele.


nem leszólni akarlak, de ez így borzasztó.

2011. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30 liter alatt gerinces állat nem tartható!!!!
2011. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én sem akarok kötekedni de mindenki mást mondott,nem itt (kértem előtte tanácsot).Így egy kissé nehéz....
2011. dec. 13. 16:07
 4/15 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Ki mondott ilyet neked? teljesen átvert. Nekem 37.5 literes akváriumom van egy hím bettával
2011. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Neked is ezt ajánlom.
2011. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
diszhal.info-n meg tudod nézni melyik halnak milyen körülmények kellenek a megfelelő tartáshoz. Ha másokra nem tudsz, akkor minimum erre az oldalra hallgass!
2011. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pont hogy másokra is hallgattam....köszönöm az infókat.
2011. dec. 13. 16:17
 8/15 anonim ***** válasza:
Na 20L-be nem nagyon lehet a Bettán kívül más halat tartani "normálisan" Van egyáltalán szűrő az akváriumba?Túl sok a hal és nem is valók neked, ha kezdő vagy. Vízcsere hetente érdemes 20-30%át cserélni le szoktam akár 50-et is ! A barna tarisznya rák :D minden növényt kifog neked "vágni" de ha esetleg a Dániókat le cseréled és esetleg egy hím bettát teszel bele akkor a tarisznyaráknak by-by van mert a ták le csipkedi az úszóját a bettának !
2011. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

az összes állatot ajándékozd el!

vegyél egy min 50 literes akváriumot

normál szűrőt fűtőt

OLVASS UTÁNA TÉMÁNAK!!!

és csak utána kezdj bele az akvariumozásba

2011. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
van szűrőm
2011. dec. 13. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!