Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A 20 l-es akváriumom vize...

A 20 l-es akváriumom vize habzik, a fala 2 nap után homályos lesz és barna trutyit törlök le róla. Kezdő vagyok segítség! Mi a probléma?

Figyelt kérdés

Van egy barna tarisznyarákom,3 neonom,6 dánióm(2 sárga,pink,leopárd) 2 hal amit kaptam,és nem tudom mi,elevenszülő.

A fő problémám az hogy habzik a víz,és nagyon hamar homályos lesz az akvárium fala,a növényeken is sok szennyeződést látok,és nem tűnnek egészségesnek.Sok gond van a a rákkal,mert előszeretettel pusztítja a növényeket.A víz nem zavaros.

Nem mostam ki teljesen az akváriumot az előző vizet raktam vissza,pótoltam a hiányzó vizet,vízkezelőt,pici metilénkéket,algagátlót raktam bele.

Előtte egy hónapig bírta úgy hogy egyszer részleges vízcserét csináltam.

Mit csináljak most?


2011. dec. 13. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A tarisznyarákot hagyd a 20 literbe egyelőre,

a többit meg át kéne rakni egy olyan 60 literbe.

Valamivel jobb lesz, nem fog leromlani a víz pár nap alatt.


Ha nincs pénzed nagyobb akváriumra, akkor meg inkább add el a halacskákat hirdetésbe. A tarisznyarák meg fogja enni a halaidat ha nő egy kicsit.

2011. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tarisznyarák vadászik. És ha abban a 20 literben még véletlen ott éjszakázik egy haltetem is... Csinálj egy terráriumot a ráknak abból az üvegből. 60-70 liter körül már kapsz akváriumot 18 ezerért. Szűrővel fűtővel poszterrel, tetővel, világításall, meg még egy csomó mindennel.
2011. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, vagy egy gyerekkád a ráknak. Az olcsóbb csak lehet kimászik belőle, éjjel bemegy az ágyadba és megharapja a füled.
2011. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

halak külön, nagyobb aksiba legalább egy 54 literes jól fogna. De ezt már mind leírták előttem

rákot is rakd külön

2011. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
kösz-kösz!probléma megoldva!hable...nehogy a te sejhajod csípje meg a rákom :)
2011. dec. 20. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!