Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg tudom oldani ilyen körülmé...

Meg tudom oldani ilyen körülmények között a halvásárlást?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel szoktunk arról beszélgetni, hogy ő régen tartott halakat, és most is szeretne, méghozzá neonhalakat. Arra gondoltam, hogy karácsony és a névnapja alkalmából meglepem őt két neonhallal. Csak az a probléma, hogy szerdán tudnám neki odaadni, az iskolában, az osztálykarácsonyon, ami azt jelenti, hogy kedden délután tudom csak megvenni őket. Veszélyes, ha 1 napig két kis neonhal egyszerű, vízzel teli üvegben van, vagy megtehetem?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. dec. 14. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted az akvárium az végülis alapvetően mi?... Egy vízzel teli üveg.Szóval ha friss a víz,esetleg reggel az iskolában 1x lecseréled,szerintem rendben van...Nekem nagyobb gondot okoz az,hogy viszed be az iskolába...Vagy anyu,apu bevisznek autóval?
2011. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 neonhalat? MINIMUM 6-ot kell belőle tartani! Ja és van már 3-4 hetet állt, berendezett akváriuma? Ha nincs, akkor ne is vedd meg a halakat! [link]
2011. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az akvárium nem egy egyszerű vízzel teli üveg... Szűrése, biológiája és kémiája van.


Kedves kérdező, bár jót akarsz, meg se próbáld így megoldani!

A halak csak néhány órát bírnak a zacskóban, utána megfelelő helyre kell kerülniük. Azonnal megfáznak, ha lehűl a vizük. És meg is fulladnak. A teljes vízcserébe szintén belehalnak.


Ráadásul már előkészített, legalább 2-3 hete járatott akváriummal kell várni őket. A barátnőd és a szülei sem örülnének egy ilyen váratlan meglepetésnek.


És élőlényt csak a leendő gazdival együtt vásárolunk, ő fog felelősséget vállalni értük, csak ő döntheti el, hogy szeretné-e őket.


És 2 neonhal nincs, rajban élnek, minimum 10 tartható belőlük.

2011. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem estére tedd bele egy nagyobb lavórba,vagy tálba és reggel,amikor indulsz a suliba tedd az üvegbe.Ha gyalog mész,Csomagold be újságpapírba,hogy ne fázzanak meg!2 neont ne nagyon vegyél mert társas halak és nem éreznék jól magukat,minimum 4 legyen belőle..De gondolom a barátnőd majd vesz még mellé többet.Hány literes az akvárium?Van szűrő?Gyalog mész az iskolába?
2011. dec. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt szeretném leszögezni, hogy nem értek a halakhoz, de még régebben érdekeltek, és akkor sokat olvastam róluk, szóval tudok pár dolgot, azt is, hogy a neonhalak rajokban élnek, de nem szerettem volna rögtön 10-et adni neki...

1. válaszoló: Tisztában vagyok az akvárium és a vízzel telt üveg fogalmával, úgy látom, hogy te annyira nem. :D Nem kocsival visznek, busszal megyek, de szerintem 30-35 percig tudom nagyjábl egyensúlyban a kezemben tartani.

2. válaszoló: Van berendezett akváriuma, azt viszont elfelejtettem, hogy néhány hetet állnia kell.

Murr: Biztosan szeretné, és biztosan nem lenne gond a szülőknél, de ha ez tényleg ennyire kockázatos, akkor nem fogom megcsinálni, pedig olyan jó lett volna... :(

4. válaszoló: nem túl nagy az akvárium, nem tudom, hogy pontosan mekkore. Mindene van, csak vízmelegítője nincs, mert eddig elég igénytelen halai voltak, és azoknak elég volt a szobahőmérséklet. (Akár csak a neonhalaknak, elvileg.)

2011. dec. 14. 16:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Áh. Fogj egy borítékot és tegyél bele egy ilyen papírt.


NEONHAL UTALVÁNY

Ez az utalvány feljogosít 10db neonhal vásárlására!

Beváltható 2011.december 31-ig.


(együtt elmegyünk megvenni, amikor ráérsz)

2011. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!