Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Galaxy razbóra? (gyöngy dánió)

Galaxy razbóra? (gyöngy dánió)

Figyelt kérdés

kibírja 6 gyöngy dánió kb 1hónapig egy 21 literes akiban? De nincs világítás,ha odarakom az asztali lámpámat az jó?két fokozatos a lámpa,nemtudom hány vattos de szerintem egy 20 wattos biztos megvan ! :)(a nagyobb fokozat)összetört a régi(leejtettem mikor kiköltöztettem belőle a guppikat és eladta őket és ki kellet tisztítani az akit...[VETTEM VÍZELŐKÉSZÍTŐT!!!]na mindegy később persze ki lesz cserélvegy sokkal nagyobbra de ahhoz ugye pénz is kell és majd akkor lesz a szülinapom[január 7],egy hatalmas akit kérek majd berendezzéssel! :)

akinek esetleg van gyöngy dániója ,hímek nőstények vegyesen , és nem túl drágák (max 300ft/db) és ivarérettek attól szívesen vennék 4-6 db-ot esetleg többet !


2011. dec. 16. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha még most vennéd őket, akkor miért egy olyan helyre, amiben kibírniuk kell? Az akvarisztika türelemre tanítja és készteti az embert, hidd el, neked is jobb érzés lesz majd, ha szép helyre veszed őket.

Az asztali lámpa amúgy sem jó világításra, így növény sem lehetne, az is rengeteget ront a helyzeten.

De a 21 liter egyébként is rettentően kevés ennek a kényes halfajnak, valószínűleg elpusztulnának.

Nomeg a vízelőkészítő nem elég, az akváriumot be kell járatni, 2-3 hétig üresen.

Ráadásul a galaxyk lágyvizesek, az rendelkezésedre áll otthon?

2011. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem akarsz inkább más halat?

pl Danio erythromicron:

[link]


Ez tök jó hal csapvízhez. Nem kell neki lágy víz és még kis helyen is jól megvan. Ez méretre ugyanakkora, mint a galaxy.


Az Atlantisz díszállatba néha szokott lenni, vagy ha épp nincs, akkor lehet rendelni tőlük.


Ezek itt együtt vannak, galaxy és erythromicron:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=PHAtTZ..


Az erythromicron még bírja a lágyabb vizet is különben, az mindent bír.


A galaxy viszont nem tudom mennyire bírja a csapvizet, szerintem egy kicsit kell neki lágyítani. Érdemes.

2011. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!