Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy teleszkópszemü fekete...

Van egy teleszkópszemü fekete aranyhalam és azt vettem észre hogy az egyik farok úszója elkezdett lentröl felfelé kunkorodni. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez úszórothadás lesz, a rossz tartási körülmények miatt alakul ki, az esetek többségében elpusztul a hal.


Aranyhalat csak csapatban, 150 literes akváriumban, jó szűrés és sűrű részleges vízcserék mellett tarthatsz, különben ez a vége.


Csak akkor van értelme a kezelésnek, ha ezeket biztosítod, ha rendbe teszed a körülményeket. Autána parakill + aquafurán együttes használatával kezelheted.

2011. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy 120L-es akváriumba van 11 db hal. A szűrőt 3 naponta tisztítom és a víz cserét 3-4 hetente szoktam kb a 30%-át és a talajzatról is felszoktam szivatni a piszkot. Köszönöm a segítséget.
2011. dec. 18. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
120 literben 11 aranyhal? Jesszusom..150-200 literre maximum 4 db-ot szabad tenni...11 aranyhal már 1500-2000 literes kerti tóba való...így ne csodálkozz, hogy betegek lesznek. A szűrőt meg tilos 3 naponta tisztítani, mert kiölöd az összes lebontó baktériumot. Ha meg 3 nap alatt nagyon koszos lesz, akkor gyenge a szűrésed. Mondjuk 11 aranyhal mellett nem is csodálom. Milyen szűrőd van? Ehhez már egy jó erős külső szűrő kellene, gondolom az nincs, csak valami belső...
2011. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen egy belső szűrőm van nem tudom milyen mert azt kaptam. Nem azért szoktam takarítani 3 naponta mert olyan koszos a víz, csak azt hittem hogy így elkerülhetőbbek a betegségek.Nagyon is tiszta és egyáltalán nem zavaros. 5 halam volt benne de kevésnek tünt ezért gondoltam veszek még bele. Mindíg tanul valami újat az ember :D
2011. dec. 20. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, csak nem utólag kell tanulni, hanem előre...

[link]

2011. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!