Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez lehet úszórothadás?

Ez lehet úszórothadás?

Figyelt kérdés
Az aranyhalam farkán pár milliméter mélyen csak az úszósugarak maradtak meg. Ma vettem észre. Nem túl feltűnő, távolről nézve olyan, mintha semmi baja nem lenne az úszójának. Bágyadt, általában az akvárium alján van és nem csinál semmit. Eszik rendesen. Ma cseréltem a vizét is. Két algaevővel él, 22 fokos a 70 literes akváriuma vize. Kezelnem kell vagy várjak még egy kicsit? Ha igen mivel? Átterjedhet az algaevőkre?
2011. dec. 27. 20:40
1 2
 11/16 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem nagyon különböznek az akvarisztikai szokásaink.:D Én teljes vízcserét , csak nagyon indokolt esetben csinálnék,( még nem volt ilyen ) viszont a szűrőnek folyamatosan üzemelnie kell. Én nem tenném az algaevőket egyenlőre egészséges halak közé, hiszen fertőzöttek is lehetnek.Jelen esetben a karanténba maradnának a harcsák, az aranyhalat az eredeti medencében kezelném, a fent leírt módon, akár a bontóbacik kárára is.
2011. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha ez nekem szólt, akkor valami baj valamit félreértettél, én a kérdező kommentjét idéztem be.

De azóta, ahogy látod, kiderült, hogy egy fél napokat működő szivacsszűrő van az akviban, szóval az úszórothadás jelen esetben csak tünet, így a gyógyszerezés is csak ideiglenes tüneti kezelés.

2011. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen a kérdezőnek szól és mindenki másnak is, aki így oldja meg a takarítást.Igen, most már, pár válaszát elolvasva nyilvánvalóak a hiányosságok, csak ez nem derült ki első olvasásra a kérdésből.Abban 100%-ig igazad van, hogy ezeket pótolni kell, különben nem ér semmit a kezelés, most viszont gyorsan lépnie kéne, mert késő lesz.
2011. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Namost, nekem egy halbiológus ismerősöm azt mondta, hogy az úszórothadás egyik napról a másikra történik, tehát ha tegnap észrevettem, mára valamennyit rosszabbodnia kellett volna. De a seb pontosan ugyanakkora és ugyanolyan, mint tegnap volt. A fickó azt mondta, hogy ez inkább valamilyen stressztől kialakult tünet, ami szerinte nem fertőző. Szerintetek ez lehetséges?
2011. dec. 28. 15:33
 15/16 A kérdező kommentje:
És még annyit szeretnék, hogy hogyan pusztíthatnám ki teljesen a kórokozót, ha netán új halakat szeretnék telepíteni az akváriumba (nem az aranyhal mellé!)? Ha kiszárítom a kavicsokat meg mindent akkor kimegy a spóra?
2011. dec. 28. 16:25
 16/16 anonim ***** válasza:

A spóra nagyon ellenálló, de az akvi természetesen fertőtleníthető. Ecetes vízzel moss át mindent, az aljzatot meg is sütheted a sütőben. Viszont A LÉNYEG!!!:

A kórokozókat soha nem lehet teljesen kipusztítani!!! Ez lehetetlen, és nem is cél! Mint ahogy már mondtam, és csak ismételni tudom magam:

"Ez nem egy macska, hogy almot kell alatta cserélni, és úgy kell takarítani. Az akváriumban a természetes folyamatokat KELL kialakítani, különben nem működik."


Ezt most is fenntartom! A cél, mint ahogy a természetben is, olyan környezetet biztosítani, amiben a halak immunrendszere elég erős ahhoz, hogy legyőzze a kórokozókat. A kórokozókat kordában lehet, és kell tartani, kiirtani egészségtelen dolog, mert az "ellustult" immunrendszer egy időzített bomba.

A stressztől viszont leáll az immunrendszer működése. Ezért kell megfelelő víztömeg, megfelelő szűrés, fajtára jellemző tartási körülmények. Ha ez nincs biztosítva, akkor értelmetlen úszórothadásról beszélni, mert ugyanúgy lehetnek még 10 féle betegségről is beszélni. Ha nem az egyik alakul ki, akkor a másik.


Egyébként nem tudom, mit nem lehet azon megérteni, hogy ez egy igen szerteágazó hobbi. Kaptál linket, ahol legalább az alapoknak utána nézhetsz. Olyan alapvető hiányosságaid vannak, hogy 26 oldalt is leírhatna neked bárki, de elolvasni akkor is csak neked kéne, megtanulni senki nem fogja helyetted.

pl. az, hogy a nitrifikáló baktériumok hiányában mérgezés, a rossz tartási körülményektől és a nagy vízcseréktől stressz lép fel, és ettől leáll az immunrendszer, teljesen evidenciának kéne lenni, főleg azok után, hogy 2 napja próbáljuk ezt elhitetni veled.

2011. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!