Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki tartott már bettát...

Valaki tartott már bettát vitorláshallal együtt? Nem lehet, hogy megszokják egymást, ha kicsi koruktól együtt vannak?

Figyelt kérdés
Az én bettám nem agresszív, soha nem bántotta egyik halat sem! De attól félek, hogy a vitorláshal megcsipkedné a bettát!
2009. máj. 21. 14:44
 1/10 A kérdező kommentje:
És gurámival elvan a vitorláshal?
2009. máj. 21. 14:45
 2/10 anonim ***** válasza:

A betta nem agresszív hal, csak fajtársaival.

Sügerek között a vitorlás a legjámborabb, de ha leívnak, akkor védeni fogja a revirt.

Mekkora akváriumban lennének?

2009. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
120 literes aváriumba
2009. máj. 22. 10:27
 4/10 A kérdező kommentje:
*akvárium
2009. máj. 22. 10:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van két vitorlásod és leívnak, akkor mindenkit el fogak zavarni egy időre az akvárium feléből. (140-esekben tartottam, tenxésztettem vitorlásokat.) Ha egyedül van, akkor 90%, hogy nem fogja bántani a bettát. A vitorlás is elsősorban a fajtársaival küzd. Két pár nem fér el 120 literben, de a bettát szerintem meg lehet próbálni.
2009. máj. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem a tenyésztő azt mondta h nem szabad őket együtt tartani mert a vitorlás bántja a bettát!
2009. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem volt két vitorlásom, bettám és egyéb halak, gurámi is... A betta nem bántotta a vitorlást, de a vitorlás igen. A vitorlást hiába tartják jámbor halnak, attól függetlenül terület védő, és ha túl közel kerülnek hozzájuk egyes leginkább színes és gyors halak: pl guppi v akár betta, akkor igenis megtámadják. Szóval lehetőleg nagy akváriumba rakd össze öket (min. 100L) Még a gurámit se kedvelték igazán... Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.. szoval nagy akvárium lehet a megoldás. :)
2009. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
54%

Nekem 30 literes aksiban van 2 vitorláshalam és 1 pár bettám. A hím harcoshalam már kiskorától fogva együtt van a vitorlásokkal és nem bántják egymást, úgyhogy ne aggódj rendben lesz.


Az igaz,hogy a vitorláshal védi a területét,de ha mégis gáz lesz válaszd szét őket ,tegyél az akváriumba egy szúnyoghálót vagy egy üveglapot, hogy nehogy egymásnak essenek!

Sok szerencsét!

2009. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30 literben 2 vitorlás és 2 betta? Te jó ég....
2012. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bogi0953 válasza:
Én most is tartok együtt két vitorláshalat, és egy betta nőstényt. Nem bántják egymást, sőt nagyon jól vannak együtt, viszont nem sok ideje van meg nekem a vitorláshal, szóval lehet, hogy később, nem fognak jól kijönni.
2012. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!