Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetnék a sziámi harcosha...

Mit tehetnék a sziámi harcoshalamért?!

Figyelt kérdés
1 hete vettem meg, előtte volt egy másik ugyanilyen halam ami majdnem egy évig élt, az új halat amikor kihoztam a boltból szét volt szakadozva az uszonya, azóta próbált gyógyulni neki, de teljesen elvan "rohadva" már majdnem az egész uszonya, és fehér vattaszerű "penész" veszi körül. Mit lehetne tenni szegénnyel?:( A vizét kétnaponta cserélem, hogy ne kapjon el semmilyen további fertőzést...
2012. jan. 2. 15:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
2012. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
2012. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Az én halam 3 évig élt,gömbakváriumban tartottam,levegőztető,szűrő nélkül,ez úgy gondolom nem egy rossz életkor.
2012. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Egyébként miért lenne a kérdező kretén?? Nem arra kért,hogy őt minősítsd,hanem a halán segíts,de a válaszod nem sokat ért!
2012. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Azt mondták, és neten is olvastam, hogy kis akváriumokban is jól érzik magukat,minden nélkül... de ez a legegyszerűbb megoldás, hogy az okoskodásokkal együtt szidják a kérdezőt;)
2012. jan. 2. 22:53
 16/19 anonim ***** válasza:

A kreténes válaszolón kívül mind egyhangúlag, értelmesen leírtuk egyszerre ugyan azt, hogy mit csinálsz rosszul. Nem a mi halaink pusztulnak el 1 évesen, és nem a mi halaink haldokolnak ebben a percben. Akkor most mi is az okoskodás?

Ja, hogy egy gömbakváriumos versenyző melléd állt és akkor már az ő szava a szent?

Annyi a baj, hogy a gömbakváriumot a mi primitív állatvédelmi törvényünk is tiltja, és minimum 30 litert ír elő akváriumméretnek. Minden értelmes, minőségi akvarisztikával foglalkozó szakirodalom ugyan ezt mondja. A szűrő fontosságáról pedig ha kicsit is érdekelne az akvarisztika, fel sem merülne benned, hogy anélkül tarts állatot. Hiszen kínzás. A fűtő pedig egy trópusi, 26-28 fokot igénylő halnál pedig szerintem nem túl meglepő. Na, de nem idegesítem tovább magam...

[link]

2012. jan. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem rád, és nem azokra irtam akik normális válaszokat adtak. Azt szeretném kérdezni, hogyha a jövőben szeretnék, 1!!! db sziámi harcoshalat, annak elég egy 15-20 l-es téglalap vagy négyzet alakú akvárium? Nem szeretnék akkora akváriumot egy halnak, ami 40-50 l-es... és mennyibe kerül egy szűrő,levegőztető ?
2012. jan. 3. 12:52
 18/19 anonim ***** válasza:
30 literes akvárium kb. 1500 Ft. Bele való szűrő kb. 2-3ezer Ft (levegőztető nem kell külön, csak fodrozza felszínt a szűrő, így oldódik be oxigén). Kelleni fog még egy fűtő, mert kell neki állandó 27-28 fok, ez is kb. 2-3ezer Ft. Kell még bele aljzat (mondjuk bazaltzúzalék) meg ÉLŐ növények (mű NEM!!), meg egy olcsóbb egyszerűbb világítás, ezek megint csak pár ezer Ft. Szerintem ha mindent jó helyről veszel, jól körbenézel (akvarista.hu piaca), akkor bőven 10ezer alatt is megúszhatod. Ha ennyit sajnálsz rá, akkor nem való neked a haltartás. Mások százezreket költenek akváriumra...ha valakinek ez lesz a hobbija, nem kellene rá a pénzt sajnálnia. Vagy csinálod rendesen, vagy sehogy.
2012. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy az akvárium drágább, nem sajnálom egyáltalán rá a pénzt, nagyon szeretem az állatokat...a régi halamat is nagyon szerettem, sajnos elhunyt az új is :(((( pedig ma már reménykedtem, hogy gyógyult mert tudott úszkálni:( Nagyon sajnálom... szóval, ha a jövőben vennék halat akkor csak melegítő és szűrő kell + világitás? aljazatom van, köszönöm szépen az infókat.
2012. jan. 3. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!