Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím Betta-t terrorban tartja...

Oliver777 kérdése:

Hím Betta-t terrorban tartja a Labeo, mit lehetne tenni, hogy a labeo tiszteletben tartsa a bettat?

Figyelt kérdés
Mindkét hal egyszerre, fiatal korukban lett vásárolva egy már betelepített 80 literes akváriumba, ahol neonhalak, 2 kuli és 2 arany algaevő csík van mellettük. Nem is volt velük baj mindkettő nagyon békés volt, de most ahogy a labeo beérte méretben a bettat, elkezdte terrorizálni, szegény betta állandóan bújkál (fajtájához képest elég balga szegény), ahogy előjön, rögtön visszazavarja a labeo. Most ideiglenesen egy akváriumba rakott szaporító medencébe helyeztem el a bettat, de valamilyen végleges megoldás kellene. Mindegyiket szeretem, mindegyikért felelősséget vállaltam, egyiket sem szeretném elpasszolni.
2011. dec. 23. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Változni nem fog, sajnálom.

A labeo alapból egy nem túl kedves hal, a betta érdekében meg kell válnod valamelyiküktől.

2011. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akkor szerezz be egy 30 literes akváriumot a bettának. Nem drága és nem is foglal akkora helyet.
2011. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Ez idővel csak rosszabb lesz. A Labeo egy hírhedten rossz természetű területvédő hal, 200 litertől ajánlott tartani. A Betták elég rosszul bírják a zaklatást, ennek a felállásnak előbb-utóbb gyilkosság lesz a vége. A halaknak nem lehet a lelkére beszélni, a természetes ösztöneikhez az akvaristának kell alkalmazkodnia, máshogy nem megy. A Labeo agresszív és 2x ekkora hely kéne neki, az lenne a csoda, ha nem bántaná a többi halat.
2011. dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Volt már korábban is labeom kb. 7 évet élt, és nem volt vele baj, volt egy sziklája amit "bevédett", meg kajáláskor kergetőzött egy picit, de nem agresszív jelleggel. Azért is vettem mindegyiket fiatalon, hogy kezdettől fogva együtt szocializálódjanak egy már békés halakkal betelepített akváriumban.


Egyébként gondoltam, hogy így a kialakult problémára már nem nagyon lesz megoldás, csak gondoltam hátha van valamilyen trükk, pl. most hogy elszeparáltam a bettat így megszokja a lábeo, hogy nem fér hozzá, majd kiengedem pár nap múlva, és talán javul a helyzet.


De így marad, hogy meg kell válnom valamelyiktől, és mivel a betta hihetetlenül "értelmes" egy halhoz képest (ha nézem, akkor odajön az üveghez, etetésnél ha akarnám, meg tudnám "simogatni"), így a szívemhez nőtt, ezért a labeotól kell megválnom, pedig az is gyönyörű darab (fehér sáv van az összes úszója peremén, nem is láttam még ilyet).


Nem tud valaki egy akvarista fórumot, ahol elég nagy a "mozgás", hátha egy hozzáértő ember elvinné (akár ingyen), mert ha az üzletbe adom be, lehet hogy valamilyen hozzá nem értőhöz kerül, én meg ha már egyszer megvettem, és felelősséget vállaltam érte, nem vállalom ezt a rizikót(én se vagyok szakértő, de vannak elég durva emberek)

2011. dec. 25. 02:18
 5/6 anonim válasza:
A betta sem túl kedves sem a labelo sem nagyon. szét kell választani vagy 150 l-nél nagybb akvárium sok búvóhellyel. szerintem a szétválasztás jobb.
2011. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
*labeo
2011. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!