Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek Aquel deco...

Van valakinek Aquel deco light lámpája? Cserélhető az izzó benne?

Figyelt kérdés

2012. jan. 2. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Aquel deco light lámpában az izzó egy csavarral van rögzítve a tokjához és sajnos egy speckó izzó van benne, mintha a foglalathoz lenne gyártva direkt. Külön nem kapsz hozzá izzót. Max annyit tehetsz, hogy ha még az 1 év garin belül vagy, akkor visszaviszed, vársz 1-2 hetet és kicserélik az égőt benne. Viszont a gari lejárta után már cseszheted.

Ha kiég, vehetsz egy újat.



Tudok 7ezerért jobbat, amiben cserélhető az izzó, ezt már direkt megkérdeztem az Aqua depótol, de ilyenem nincs, csak akartam egyszer venni:

18W - [link]


Ha nem kell olyan erős, ez hasonlít legjobban az Aquael deco light-hoz, ez 13 Wattos, csak drágább, viszont ebbe tudsz venni sima kompakt izzót bárhol, de ez is kicseszés ám, mert egy 20Wattos már nem fér bele a tokjába, az túl hosszú és nem tudod beletekerni sehogy. 11-13 Wattos belefér.

Én próbáltam. [link]


Ez a legprofibb, ebbe bármilyen izzó belefér. Gyárilag 26 Wattos van benne, de rakhatsz bele 10 -30 Wattosig amilyet csak akarsz. Ezzel egy baj van csak, hogy nagyon drága, viszont ez már normálisan használható:

[link]

2012. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos lehet találni hozzá, olyan nincs, hogy nincs, hiszen alapból is külön gyártják a lámpatestet és az izzót. Csak gondolom elég ritka.

Először kérdezd meg abban a kereskedésben, amelyikben vetted, vagy amelyikben árulnak ilyet.

Ha ott nincs, menj be valamilyen nagyobb elektronikai boltba, vidd be az izzót, ott többet tudnak mondani.

Meg kellene tudni milyen a foglalat, valahova biztos rá van írva.

Esetleg itt nézelődhetsz, hátha jó így ránézésre valamelyik:

[link]

[link]

2012. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen az Aquel deco light izzója:


[link]


Az a fehér műanyag rész amire vannak írva a szövegek, az együtt van az izzóval, és abból jön ki a drót egyből, tehát nincs külön foglalata neki. A fehér műanyag szarságot nem lehet szétpattintani, rá van öntve úgy egybe van az egész. Szóval ez ilyen. Nagyon gyagyi.

Persze persze biztos lehet szerezni nagykerből valamilyen úton módon, de normálisan nem. Így vásárolni nem tudsz szerintem. Aztán az is lehet, hogy én tévedek.

2012. jan. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez így tényleg gáz, de ki lehet szedni valahogy belőle.

Bár magyar oldalt nem találtam, de külföldön lehet kapni külön:

[link]

[link]

Tehát létezik, csak sz*r.

Itthon valóban lehet, hogy nem fogsz kapni hozzá.


Én mondjuk ha már ennyiért megvettem volna ezt a lámpát, akkor elvinném egy elektronikai kereskedésbe, megkérdezni, hogy mit lehet vele csinálni. Lehet, hogy bele tudnak szerelni valami normális foglalatot és vehetsz hozzá normális izzót.

2012. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 3. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez éppen pont beleférne, foglalattal együtt, mert hosszában 17.5cm hely van a fekete búrában.


[link]


Kell hozzá egy fénycső előtét is:

[link]


Így meg lehet csinálni szerintem. Ha mást nem, akkor FBS-el beleragasztani a kis foglalatot.

[link]

2012. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!