Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 drb 20 wattos,6400 kelvines,...

2 drb 20 wattos,6400 kelvines, novelite kompakt izzó elég lehet egy 50 literes,40 cm magass akváriumhoz?

Figyelt kérdés

2011. nov. 21. 18:02
1 2
 1/19 Platypus ***** válasza:
50 liter és negyven centis? Elég nyomorék arányai lehetnek. Ez a világítás szempontjából is probléma, ilyen mélyre kevesebb fény jut le. Az egyik világítótest legyen magasabb színhőmérsékletű, úgy 8000 K-s, a kékes fényből kevesebb nyelődik el. Így is csak kevésbé fényigényes növényeid lehetnek.
2011. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

40x40x40-es, iráztatónak akarom, vitorlásoknak, azért ilyen magas. Nem akarok steril aksit, mert mégis csak a lakásban van.


Egyáltalán megoldható kompakt izzóval? Vallisneria, cryptocorine, jávai moha van benne és parvula lesz 2 hét múlva. Annyi fényt akarok h a parvula szépen fejlődjön.

2011. nov. 21. 19:00
 3/19 anonim ***** válasza:

40x40x40 az felém 64 liter magasság x szélesség x mélység/1000 és szerintem jó lesz nekem 165 liter felett 3 db 11 wattos van de most akarom 3 db 20 wattosra cserélni de 3x11 watt alatt is megélnek igénytelenebb növények

40 watt/64 liter=0,62 watt/liter ami már a közepesen igényesnek is jó

2011. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Platypus ***** válasza:
Nem mondom profinak magam a témában, mert amit te kitaláltál, az nagyon speciális világítást igényel. 40 centin nem sok fénycsőtípus fér el. A kompakt fénycsövek használhatóak általános célokra, de szerintem neked nem lesznek ideálisak, mivel nem a legjobb a watt/lumen arányuk, így még nagyobb teljesítmény is kell, mint a hagyományos fénycsövekből. Legalább 1 W/liter fény kéne, de még több jobb lenne, mert ilyen magasság mellett nagyon kevés jut le a talajra, ahol a legigényesebb növényed, a parvula nőne. A két kompakt kevés lesz.
2011. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azért irtam 50 et, mert nincs feltöltve teljesen. 56 liter viz van benne, vizmagasság 30 és 35 között változik.
2011. nov. 21. 19:47
 6/19 A kérdező kommentje:
1500 lumenes
2011. nov. 21. 19:55
 7/19 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg elég lesz a parvula életben tartásához, de csodát ne várj, nem lesz belőle pázsit. Egyszerűbb dolgod lenne, ha valami mást keresnél a talajra, például gömbalgát is kilapíthatsz, vagy használhatsz mohákat, Marsileát.
2011. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ha még szükséges, rakhatok 2 égőt rá. Van hely. Azért kérdezem, hogy tudjam, szükséges e. Egyáltalán használ valamit, vagy úgy is kevés fény fog lejutni?
2011. nov. 21. 20:08
 9/19 anonim ***** válasza:

Én 40 literes akit világítottam így

- Virágládába volt két 20wattos kompakt izzó, illetve még meg is van:

[link]

Nekem megfelelt. De tény, hogy 35 magas akvi volt, kb 30cm magasan volt víz. Kicsit algásodott is, tehát sok volt neki a fény, de a növények szépen nőttek alatta.


Ha algásodás szempontjából nézem a Hagen flora glo neon jobb. Az kevésbé algásít, nincs akkora fényereje, más színe van, rózsaszínesebb, de a növények ugyanúgy nőnek alatta, viszont az alga kevésbé.

2011. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

hable

Már láttam korábbi kommentjeidben, ezért gondoltam én is a kompakt izzóra. Én párhuzamosan raktam, egymás mellé. Mi volt a leg igényesebb növényed? Volt üveg fedőlapod?

2011. nov. 21. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!