Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek ez ügyben?

Akva apor kérdése:

Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
A halaim nem fogyasztják a tubifex szárított kockákat régebb igen(bár új halaim vannak és az elöző gazda lehet nem evel etette őket).Én úgy gondoltam koplaltatom őket majd tubit adok nekik így rászoktatom őket.(ja és a régebbiek pedig eszik a tubit).

2012. jan. 2. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A legjobb amit tehetsz, hogy kidobod a szárított tudit, vagy maximum a tyúkoknak adod.

A halaknak ugyanis nem való, mert a szárítás gyakorlatilag tönkreteszi a táplálékot, nem lesznek már meg benne a szükséges nyomelemek, vitaminok.

Vagy fagyasztottal etess, vagy minőségi lemezessel, de szárítottal semmiképp.

2012. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél nekik fagyasztott hal kaját.
2012. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Jól csinálják a halak, a szárított tubifex nem valami jó kaja. A szárított eleségek tápértéke közelében sincs a fagyasztottnak vagy a jobb gyári tápoknak. Vegyél valami egészségesebb eleséget, és akkor a halak is enni fognak.
2012. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Az élőt, vagy a fagyit, tuti, hogy megeszik, a halak sem hülyék.:D Én is arra biztatnálak, hogy ne etess szárított kajával és még a jó minőségű granulátumok is, csak kiegészítő táplálékok legyenek, heti 1-2, max 3 alkalommal.
2012. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem tudom szárított-e vagy fagyasztott.
2012. jan. 3. 20:06
 6/8 A kérdező kommentje:
megéztem liofilizálva van (fagyasztva)
2012. jan. 3. 20:13
 7/8 Platypus ***** válasza:
A liofilizált az a fagyasztva szárított. Amikor mi fagyasztottat emlegetünk, akkor sima mirelitre gondolunk, ami természetes állapotában van lefagyasztva, a víztartalmával együtt. Tehát nem jó kajával etetsz.
2012. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké köszi megnézek mást kicsit furcsa,hogy nem eszik eddig ették azt hittem eggyet gondoltak és kész ezért kérdeztem meg.
2012. jan. 4. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!