Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csigáknak lesz bajuk az...

A csigáknak lesz bajuk az enyhén sós víztől?

Figyelt kérdés
Törpe tarisznyarákos akváriumban van pár csiga is. Kevéske tengeri sót tettünk a vízbe. A csigák pár nap múlva mintha elkezdtek volna egy helyre tömörülni. Lehet nekik bajuk lesz tőle?
2012. jan. 3. 20:54
 1/9 zsoka79 ***** válasza:
Eredetileg a csigák nagyon nem szeretik a tömény sót. Én 20L vízbe szoktam kb 5g-mot tenni és az enyémeknek még nem volt tőle bajuk.
2012. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor enyhén lehet sózni a vizet? Az akvárium vizén egyébként nem is érződött a só, de volt benne kevéske. És ha mégis van valami baja a csigáknak, a rák meg megeszi őket?
2012. jan. 3. 21:45
 3/9 Platypus ***** válasza:
Elég sok csiga bírja az enyhén sós vizet, de azért nem mind. Az almacsiga és a zebracsiga még szereti is. A postakürt csigák már annyira nem komálják.
2012. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sósabb brakkvízbe próbáltam tenni zebracsigát és összehúzta magát nagyon. Aztán visszaraktam inkább a só nélküli akváriumba. Ott meg egyből elindult sétálni.
2012. jan. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi ezeknek a csigáknak a neve, de nagyon el tud szaporodni. Rengeteg van már. És mind sötétbarna. Nem tornyos, csak ilyen sima csiga. De nem találtam róla képet, vagy hogy mi a pontos neve.
2012. jan. 4. 08:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Hólyag csiga
2012. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megvan, szerintem ez a nagy tányércsiga lesz. Van esetleg valakinek? Sózható enyhén mellette a víz vagy nem?
2012. jan. 4. 15:54
 8/9 zsoka79 ***** válasza:
Nekem 1-db van és lehet enyhén sózni. Viszont ha nagyon el szaporodott az a túl etetésnek a jele. Én úgy tartom kordában a Hólyagcsigákat hogy vettem pár db vad garnélát és azok hamarabb megeszik a kaja maradékot ezért mivel kevés táplálékot tanálnak ösztönösen nem szaporodik tovább.
2012. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem túletetés. (Én vagyok a csigatulajdonos.) Csiga tenyésztés volt a cél. Azt hittem a törpe tarisznyarákok majd örülnek neki. Kb 10 liter vízbe raktam egy teáskanálnyit. (vagy max 2-t. ) A csigák azonnal el menekültek egy sarokba, és nem nagyon voltak aktívak. ( rákok sem. ) csináltam 40% vízcserét, és a rákoknak is és a csigáknak is visszajött az életkedvük. Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!