Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizicsiga. Találtam egy kis...

Vizicsiga. Találtam egy kis akváriumot és gondoltam teszek bele pár vizicsigát persze elötte berendezem. Mit javasoltok mi kell a csigáknak hogy jól érezzék magukat, mit egyenek, milyen növény, milyen "díszlet"?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
a csigák megeszik a növényt ha jól tudom kivéve az almacsiga meg a m. tornyos. hallakkal szebb volna:)
2010. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A vízicsigák olyan gyorsan szaporodnak, hogy aztán nem tudsz majd megszabadulni tőlük. A mi akváriumunkba a növények miatt bekerült pár és hetekig tartott míg eltüntettük az összes csigát. Inkább halakat, vagy teknőst tegyél bele.
2010. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy halakkal meg teknőssel szebb lenne de már volt halunk és most gondoltam hoy egy kis akváriumban egy kis növénnyel meg csigával hangulatos lennne.
2010. júl. 23. 17:27
 4/16 A kérdező kommentje:
inkább azt szeretném tudni hogy mit tegyek bele hogy életbe maradjanak.
2010. júl. 23. 17:29
 5/16 A kérdező kommentje:
jah és nem nagy csigákra gondoltam hanem pár kis csigára
2010. júl. 23. 17:30
 6/16 anonim ***** válasza:
Adj nekik tojáshéjat attól majd erősödik a házuk. Nekem vannak csigáim, uborka vagy krumpli héjat esznek, van hogy almát kapnak vagy két szem szőlőt, egész héten elvannak rajta. Nem szükséges minden nap etetni őket, csak az akváriumot tisztítani, mert nekem mindig tele szarják, így este és reggel kitakarítom nekik.
2010. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
17:49 vizicsigák?
2010. júl. 23. 17:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szép növényes akvárium vizicsigákkal valóban hangulatos. Én egy kis ezer forintos motoros levegőztetőt is tennék nekik, vagy cserélném a vizük egy részét 1-2 hetente. A napi takarítás nekem furcsa, etetni sem kell minden fajt, bőven találnak harapnivalót, és a kaja mennyiségének a függvényében szaporodnak. Az almacsigákat én is ajánlom, bár ők nagyobbak, a maaláj tornyoscsigák is jók, nem eszik meg a növényeket, de a porcseláncsiga a leggyönyörűbb, társas csiga és nem szaporodik akváriumban. Amúgy grat, okos megoldás a kompromisszum a halak bezsúfolásával szemben, sok örömet hozzá!
2010. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bő választ! A csigákat az egyik ismerősöm adja de nem tudom még hogy milyen csigák, majd megkérdezem.Az akváriumban mindegy hogy milyen homok/kövek van/vannak?
2010. júl. 23. 19:12
 10/16 anonim ***** válasza:

17:49-es vagyok!

Sima csigáim vannak, itthol találtam az udvaron őket, van ilyen nagy zöld pompa fű bokrunk azon volt nagyon sok és szedtem le róla:)

2010. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!