Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így jó a világítás?

Így jó a világítás?

Figyelt kérdés
100x40x50 cm-es akvárium.3 db 90 cm 30 W-os fénycsövek vannak. az egyik az sylvanyia grolux, a másik kettő meg Resun. egyik növényes a másik meg ilyen ilyen lilás fényű. és a grolux is eléggé lilás. az lenne a kérdésem hogy akkor a másik lilásat kicseréljem sima növényes fénycsőre? vagy a növényeknek jobb a több lila?
2012. jan. 4. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne pontosabb spektrum képet tudni, de egyébként majdnem mindegy is, mert szerintem ez nem jó.

Most van kb 3 növényes csöved, mert a lilák általában növényesek.

A gro lux jó egynek, növényeknek elmegy.

Azt lenne jó tudni, milyen az a resun növényes. Ha kompenzálja a groluxot, akkor a lila resunt mindenképpen egy sima napfényes daylight-ra kell kicserélni.


Ha nagyon lilás-rózsaszínes az összkép, akkor a resun növényest is napfényesre kell cserélni. Ez elképzelhető, mert a grolux elég erős, van, hogy ezeket 2 napfényessel kell elnyomni. A 2 napfényes is lehet különböző.

Vagy ha nem napfényesre, akkor valami olyan növényesre, ami kiegészíti a groluxot. pl floraglo.

2012. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen az a lila Resun cső, de cseréld azt Daylightra szerintem. Úgy normálisabb fényt kapsz.
2012. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a növényes az 10000 Kelvines. a Resun Lillának ugyanolyan a fénye mint a groluxnak. szval sztem inkább ketté fehér fénycső meg az a egy grolux lesz benne.
2012. jan. 4. 22:01
 4/5 A kérdező kommentje:
lilának :D
2012. jan. 4. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ép ezt akartam mondani. Annyi növényes fénycsövet már igazán meg lehet bolondítani egy 840 es sima fehérrel is.
2012. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!