Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Díszmárna agresszív?

Díszmárna agresszív?

Figyelt kérdés
Egyedül maradt egy rózsás díszmárna hímem az akváriumban. Most vettem 3 kisebb aranyhalat,és zavarja,lökdösi őket. Attól tartok,rossz vége lesz. Mit tegyek vele? Most büntibe kipecáztam :) és külön raktam,de nem maradhat sokáig így,mert nem biztos,hogy bírni fogja. :(
2012. jan. 5. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A rózsás díszmárna Élénk, kötekedő, rajokban él. Más márnafélékhez hasonlóan aktív és gyors úszó, ez a nyugodtabb halakat zavarhatja.Hány literes akváriumban tartod?Az aranyhalak mellett milyen halak vannak még benne?
2012. jan. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Eleve nem jó a helyzet, mert a díszmárnák melegvízben érzik jól magukat, mig az aranyhalak hidegben...nem lehet őket együtt tartani, mások az igényeik. A rózsás márna békés hal, de nem szeret egyedül lenni, fajtársak nélkül, ez kihozhatja belőle az agrassziót.
2012. jan. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérséklettel szerintem nincs gond,mivel a díszmárna 18-27 °C-t igényel az arany hal pedig 10-25 °C-t. Tehát olyan 22-24 fok mindkettőjüknek megfelel.Jó lenne tudni mekkora az akvárium.Én azt javaslom vegyél még néhány nőstény díszmárnát,hogy elterelődjön a hím figyelme.De csak akkor ha legalább 150-200 literes az akváriumod.Ennél kisebben aranyhalat nem is tarthatsz és a rózsás díszmárna is igényel 150 litert ha már olyan 6-8 fős csapatban vannak.
2012. jan. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Robi.88. ***** válasza:
Itt nem a márnával lesz a gond hanem az aranyhalakkal ha mar nagyobbak lesznek
2012. jan. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az akvárium 160 literes. Egy vízfertőzés során elpusztult az összes hal,csak ez a díszmárna élte túl. Két hétig egyedül volt,most kapott társaságot. De akkor lehet, lányokat kell hozzá vennem.Mert elég nagy,és az aranyhalak sokkal kisebbek.
2012. jan. 5. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!