Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Molly ugye nem agresszív hal?

BigButcher kérdése:

A Molly ugye nem agresszív hal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most van először akváriumunk, és elsőnek "Dalmata Molly" halakat kaptam ajándékba. Szeretnék melléjük más halat is (mondjuk neon halat), egy Cherry garnélát, meg csigákat. Nem szeretném ha egymást piszkálnák. 54 literes aksim van 10 hallal.
2011. jún. 8. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A neonhalat nyugodtan összeteheted a mollyval. Az enyémben is az van, és eddig még sosem bántották egymást.
2011. jún. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lili02143 válasza:
nyugottan öszerakhatod öket csak ne legyen túl nagy a kor külöbség , mert nekem is ijen halaim voltak és amikor együtt vetem öket nem bántooták egymást de amikor vettem új halat akkor meg támatakák öt . :/
2011. jún. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Frontosa ***** válasza:

10 db dalmata molli rengeteg ilyen kis akváriumba. E mellé már ne nagyon rakj semmit, neont meg főleg ne, mert csapathal és legalább 6-10 db kellene belőlük. Egy 80-100 literes akváriumban már tarthatnál 6-8 db Dalmata Mollit.

Üdv,

2011. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Üdv!

Egy 54 literes akvárium 10 hallal már fullon van (sőt, ha mind molly, akkor nagyon túl van telepítve, max 3-4 darabot tarthatnál belőlük), semmit nem tarthatsz mellettük. Olyan nincs, hogy egy cherry garnélát szeretnél, náluk 10 a minimum csapat (amiből hamarosan sokkal több lesz), ráadásul mollyval nem társíthatóak.

A csigák jók lennének, persze az almacsiga és zebracsiga (tehát a nagyobbak) már kizárva, hiszen már most túl van telepítve az akvárium. A kicsik meg nagyon hamar túl tudnak szaporodni, tehát ide már nem javaslom őket sem. Inkább a mollykból ajándékozz el, aztán vegyél helyettük 6 serpa lazacot, vagy 6 törpe páncélos harcsát, vagy 6 amanda lazacot.

2011. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt viszont ne feledjük, hogy a Mollyk, -többek közt a nemiség előtérbe kerülése miatt- igénylik a nagy csapatot, náluk 10-12 fő a minimál létszám. Ide viszont kell egy 150 lityós akvárium.

Szóval ha komolyan gondolod ezt a "halazást" , vagy tovább ajándékozod Mollykat, vagy beruházol egy 3-szor ekkora akváriumba, minden felszerelésével együtt.

2011. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem is ötven valahány literes akváriumom van és sokkal több hal vt benne eddig mint az a 10, habár most már csak annyian vannak, am nekünk borostyán molly van 100 literesbe de gyakorlatilag mmindennel összerakhatod. Nekünk vitorlástól kezdve, neonig midnen van benne. Eleinte mikor kevesebben voltak akkor elég agresszív vt föleg etetésnél. Am csigákat meg nem igazán ajálom azok könnyen elszaporodnak és ha a kicsik belekerülnek véletlen a szürőbe az nem a legjobb dolog.
2011. jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!