Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most mit tehetnék az aranyhala...

Most mit tehetnék az aranyhalakkal? SOS

Figyelt kérdés

a sógorom beállított egy 10 literes akváriummal, benne 2 fátyolfarkú aranyhal.

a kisfiamnak hozta ajándékba.

nem örültem, de mindegy, ha már vannak, ki nem dobjuk őket. :D

azt mondta, hogy napi 1x adjak nekik enni egy keveset, 2 hetente cseréljem a vizet, és picit nagyobbra nőnek annál, mint amilyenek most. kb. 2-3 cm mindkettő.

most olvasom a neten, hogy min. 100 l-es akv. kellene! És azt is, hogy nagyra nőnek... most mit tegyek???

kavics van, növény nincs az akváriumban.


tehát, akkor vehetünk egy nagy akváriumot, (találjam, ki hova teszek ekkorát) hozzá szűrőt, oxigénellátót (nem tudom, mi a neve), világítást, növényeket, hogy jól érezzék magukat?

napi legalább 2x adjak nekik enni, és várjam, mikor lesznek 20 cm-sek??

mert akkor lehet, hogy megüt a guta... :(

sajnálom őket, de nem szeretnék beruházni ilyesmibe.


2012. jan. 5. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

:) hát szerintem add el a halakat, és mondd meg a sógorodnak, hogy megdöglöttek, sorry.

Amúgy is megdöglenének hamar egy ilyen kis akviba.


És amíg el nem adod, addig egy lavórban tartsd, szerintem jobb nekik ott.

2012. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Azt tudom javasolni, hogy próbáld meg elcserélni az aranyhalakat egy csapat red cherry garnélára. 10 literben tilos gerinces állatot tartani az állatvédelmi törvény szerint. A garnélákra is nagyon oda kell figyelni ilyen kis helyen, de megoldható. Ha jól sejtem, szűrő és világítás sincs, ezekre mindenképpen szükséged lesz a garnélákhoz is.


Ajánlom az akvarista.hu apróhirdetés rovatát.

2012. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Pontosan leírtad mit kellene tenned, a másik megoldás, hogy elviszed őket egy szaküzletbe, ott talán átveszik őket, vagy elcserélik valamire. Esetleg ajándékozd el valakinek, aki nagy akváriummal, kerti tóval rendelkezik.
2012. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagyon nagy felelőtlenség egy ilyet a nyakatokba sózni, főleg, hogy már az elején minden el van rontva. A 100 liter még kevés is, 150-200 literben kellene gondolkozni. Ez elég nagy befektetés, minimum 30-40 ezer forintból lehet normálisan megoldani. Alsó hangon is mondjuk 20 ezer, de az használtan, kompromisszumokkal.

És rengeteg felkészülést is igényel az elején, sokat kell olvasni, hogy életben tudd tartani őket. Utána már nem igényelnek sok gondoskodást, de ilyenkor még nagy munka.


Most szerintem az lenne a legjobb, ha visszavinnétek őket a kereskedésbe. Remélhetőleg visszaveszik őket. Ha nem, akkor akvarista.hu-n kellene regisztrálni és meghirdetni őket. Aztán ha később érdekel a hobbi, akkor utánaolvasás után bele lehet kezdeni, de így nem érdemes.

2012. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

csak ez a levegőztető van, amitől oxigéndús lesz a víz, világítás tényleg nincs. Jézus, csessze meg a boltos,aki így eladta!!!!!! őt kéne ebben az akváriumban tartani. :(

átgondoljuk a férjemmel a dolgot, hogy mit tegyünk, megtartsuk-e őket és akkor költeni kell rájuk, vagy elajándékozzuk őket. köszönöm a válaszokat, a sógorom nem hibáztatom, mert jót akart. az én felfogásom szerint át lett verve. és még az sem biztos, hogy nem megyek az állatboltoshoz, ahol vette a halakat-akváriumostól, mindenestől és nem mondom meg neki a magamét!

tanulság (elsősorban a sógoromnak): előbb olvasni, utánajárni és utána vételezni!!!!

2012. jan. 5. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a sógorodnak.
2012. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!