Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumnak elég a napfény,...

Akváriumnak elég a napfény, ha ablak elé teszem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
A halaknak igen, de úgy fog algásodni az akvárium, mint a csuda! Nyáron meg, ha süti a nap, megfőnek a halak.
2012. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalat, sose ted az ablakhoz. Én jól megjártam vele, tiszta alga volt mindig.
2012. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor túl sok lenne a fény? Van redőny amit nyáron félig leereszthetnék.
2012. jan. 6. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Orosz rulett. Nem tudod rendesen szabályozni. Mi lesz a növényekkel, ha télen 2 hónapig el van borulva az ég?
2012. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

NE ÉRJE A MEDENCÉT KÖZVETLEN NAPFÉNY, mert...:

A napfény sokkal több problémát okozhat, ha közvetlenül éri az akváriumot, mint amennyi előnye van. A közvetlen napsugárzás algavirágzást okozhat és az akvárium hőmérsékletét is megemelheti.

2012. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én akváriumomba sincs világítás és nem is az ablakba van, de félárnyékba és nem algásodik annyira csak félévente kell az algát lekaparnom az üvegről. Tegyél bele kevés fényt igénylő növényeket (pl.: hólyagos vizikehely, gömbmoha) én is így csináltam és már 6 éve nem volt algaproblémám. :D
2012. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én akváriumomhoz sincs magvilágítás, és csak egy kozepesen éri napfény, és a halak (eddig úgy tunik) jól érzik magukat. Szerintem nyugodtan tedd az ablaktól néhány méterre az akváriumot! :)
2012. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
vége is lesz a dalnak
2012. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen fekvésű az ablak, mert ha Dél felé néz, akkor ott túlságosan besüt a nap és alga tengered lesz.


Nálunk nem déli szerintem, bár még sosem néztem iránytűvel, de a szemközti ház eléggé árnyékol, emiatt nincs tűző napsütés soha. Itt lehet akváriumot tenni az ablakba. Raktam is már lámpa nélkül és nem igazán algásodott, max akkor ha nem cserélek benne vizet.

De itt a szobanövényének sem maradnak meg az ablak előtt, kevés nekik a fény, pedig a lakásban azért elég világos van, de talán csak azért, mert nagy ablakok vannak és fehérek falak.

2012. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint nem pont az ablakba raktam akváriumot, hanem az ablak elé egy asztalra, és télen a radiátort kikapcsoltam mögötte, nehogy az melegítse fel a halakat.
2012. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!