Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » PH szint csökkentés esetén...

Darkkingdom kérdése:

PH szint csökkentés esetén (Sera ph minusz) kivegyem az aktív szenet a szűrőből?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne,hogy van egy 90 literes aksim(Ami mondjuk nem lessz fontos...) Magas a ph szintje kicsivel 8 felett,és szeretném lecsökkenteni legalább 5,5-re vagy 6-ra!Vettem SERA PH minuszt,de a belső szűrőmben van egy kevés aktív szén (Alul szivacs,aktív szén egy kis sávban,és kerámiagyűrű a többi!A szenet azért raktam bele mert elpusztult egy két halam és kicsit fertőtleníteni akartam...)Nos amíg adagolom a SERA PH MINUSZT kivegyem a szűrőből az AKTÍVSZENET?
2012. jan. 8. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A pH minusszal az a baj, hogy nem sokáig tartja alacsonyan, ingadozik tőle a pH, ezt hallottam, bár sose próbáltam.


Amit próbáltam és bevált, az hogy ioncserélt vizet öntöttem a csapvízhez, mert annak alapból olyan 5 vagy 5.5 szokott lenni a ph-ja.


Most meg ozmo vizet öntök a csapvízhez, az is hasonló.

2012. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha víz cseréknél (Benzinkúton kapható ion cserélt vizet) a csapvízhez adok ilyet akkor fokozatosan csökken majd az aksimban lévő víz ph szintje?


Közvetlen tisztán ioncseréltvizet az akváriumba lehet önteni? vagy csak így inkább csapvízzel keverve?

2012. jan. 8. 00:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld úgy, hogy a harmada legyen ioncserélt.


Lehet úgy is hogy fele-fele, de nem biztos hogy kell, attól függ milyen halak. Mérd meg hogy mit kreáltál.


És lassan szoktasd a halakat hozzá, szerintem első körben önts max 2 flakonnal.

2012. jan. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja benzinkúton, vagy Tescóban is árulják, ioncserélt lágyvíz néven 5 literes flakonban és asszem 200 Ft körül van egy flakon, bár már rég néztem az árát.
2012. jan. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat :)
2012. jan. 8. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!