Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szűrőm csöveibe...

A külső szűrőm csöveibe valami barna trutyi van mi az?

Figyelt kérdés
Alga vagy kosz. Ki kell takaritanom?

2012. jan. 8. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Baktérium. Ha nagyon lefolytja az áramlást, ki kell pucolni. Ami a csőbe van, az úgy se sok.
2012. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem barna alga lehet, növényfoszladványok, meg koszok.

Amikor takarítom, úgy 3 havonta egyszer a csapra rá szoktam nyomni a végét és a vizet visszafelé erősen beleeresztem, úgy elég sok kosz kijön ami a cső falán leülepedett, főleg ha forróvízzel csinálom, de hát az összes nem.

2012. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem erre van egy jó technikám, mármint hogy hogyan szedd ki a barna trutyit a csőből. Megfogod a csövet és agy darab szivacsot jól belenyomkodsz (hogy szoruljon, ne aggódj nem szorul be legalábbis nekem nem) a cső végét erősen a csapra szorítod és kinyitod. A víz nagyon szépen maga előtt nyomja a szivacsot az pedig leszedi a szutykot.
2012. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is kosznak gondolom és ki is pucoltam már csak a megnyugvás kedvéért kérdesztem meg nehogy bajt csináljak.
2012. jan. 8. 20:49
 5/5 Platypus ***** válasza:
Az nem kosz, hanem a hasznos bacik. Tény, hogy a csőben lévő mennyiség nem számít sokat, de amíg nem zavar be az áramlásba, addig nem is kell foglalkozni vele. A szűrőben a "kosz" általában hasznos dolgot jelent.
2012. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!