Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a motorblokkban...

Gorba kérdése:

Mi lehet a motorblokkban összegyült barna anyag, trutyi?

Figyelt kérdés
12 éves autómban motorolaj feltöltés közben vettem észre, hogy a beöntő sapka belsejében, illetve a nyílás belső részén barna trutyi van. Állaga olyan mint mondjuk a hejzseléjé, a színe, meg világos dióbarna. Normális ez? Van aki azt mondta, hogy a motorolaj vízzel keveredett.
2011. jan. 17. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem a 16éves autómban nincsenek ilyenek de biztos nem tesz tul jót a motornak sürüben kéne olajat cserélni olajcserekor használni motormosót olajnak meg egy jobb fajta szintetikust használnj
2011. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hűtővíz nem fogy?
2011. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lodarazs ***** válasza:
Ha rövid távon használod az autót, akkor ez normális.
2011. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha vízzel keveredik olyan fehéres emulzió szokot lenni szerintem a tiedbe csak a gyenge ritkán cserélt olaj miatt olajkokszos lerakódás.gondolom betartod pontosan a 15000km es olajcseréket
2011. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "trutyi" nem más, mint emúlzió. Víz és olaj keveréke.

Alapvetően két okból keletkezhet:

1. Abnormális esetben: A hűtőfolyadék az olajtérbe kerül (ennek oka általában hengerfej tömítés hibája). Ebben az esetben azonban nem csak a szelepfedélben, hanem az egész olajtérben keletkezik emúlzió, az összes olaj "trutyis".


2. Normális esetben: Télen, rövid távokon használod az autót. Az olajtérben a levegő felmelegszik, és a hideg szelepfedélen (mint legfelső ponton) kicsapódik, és az olajjal emúlziót képez. Az olaj az olajteknőben tiszta (!). Ha a motor kellőképpen felmelegszik, a víz "kipárolog" és az emúlzió eltűnik.

2011. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rossz termosztát következménye még>>>>>>>>>>>


Egy papi írta ezt egy kommentjében:


Hello! Néhány hete az F-es Astrám 180Ekm szervízre vittem Opel márkaszervízbe. Szerelő meglátta a "barnás-sárgás vajszerű anyagot" az olajfeltöltő nyílás körül, ill. a kupakon. Megkérdezte: "Városban használod?" Mondom: "Nem. Reggel 20 km, este hazafele 20km. Ennyi."

Erre azt mondja: "Akkor termosztátos!"

És tényleg!!! Termosztát kicserélve, azóta megszűnt a jelenség (persze észre lehetett volna venni, mivel a motor nem érte el az üzemi hőmérsékletet, ~ 90-95 Celsiust)...

2011. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!