Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen Közép-Amerikai sügérfél...

Milyen Közép-Amerikai sügérfélét ajánlanátok 300 literbe?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Van már valamilyen hal? Milyenek a paraméterek (keménység, hőmérséklet)? Növények?

Néhány példa közepes keménységű (csap) vízhez, amik társítás szempontjából is jobbak (pontylazacok, páncélosok, stb):

Zebrasügér

Kék akara

Szivárványsügér

Günther szájköltő sügere

Maroni akara

Sajica sügér

Zászlós bölcsőszájú hal

Vitorláshal


Törpesügerek:

Sárga törpesügér

Kakadu törpesügér

Háromsávos törpesügér

Kéksügér

Kockás bölcsőszájú hal

Bolíviai törpesügér

Pillangó törpesügér, Ramirezi

Színes törpesügér

Meggyhasú sügér (afrikai)



Ui: Én nem tartottam egyiket sem, de tesómnak én rendeztem be 300l-es akváriumát, és akkor sokat nézelődtem és ezek jöttek szóba. Végül is vitorláshal és ramirezi lett. Modjuk a többség dél-amerikai. Vagy ragaszkodsz a közép-amerikaihoz (biotóp)?

2012. jan. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi.

Igen, mindenképpen egy biotopot szeretnék.

2012. jan. 11. 19:03
 3/4 anonim válasza:
Zebrasügér, Vöröstorkú sügér(+szinváltozatai), nicaraguai sajica, szivárvány, kék akara is mehet (ö van közép és dél-amerikában is). Salivinit is megpróbálhatod egy pár talán elfér bár kicsit agresszívebb de gyönyörű! diszhalinfo-n találsz még én jobban amazonasi-akban vagyok képben. Annyi biztos, hogy olyan sokat azért ne tegyél bele. Pl: 1 pár Zebra, 1 pár salivini meg valami másik pl: vöröstorkú...
2012. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt 2012-03-22 20:45-as válaszadó! Nem akarok oltogatni, de 300 l-re én nem raknék zebrasávos pár mellé salvini párt. Azt talán Rocio octofasciata-val lehetne együtt 300 l-n.

Egy 300-as akváriumba mehet a törpesügérek közül (ha valaki ezt az "utat" választaná) gyakorlatilag bármelyik, csak arra kell figyelni, hogy ne legyen 3-4 fajnál több,főleg ha azonos családba tartoznak. Persze vannak kivételek, pl. Ivanacara adoceta-t ne rakj össze ramival, mert akkor vége a ramijaidnak.


Középtermetű (15-20 centis) sügérekből mehet bele:

zebrasávos sügér

vöröstorkú sügér

kék akara

sajica

nicaraguai

kékszemű zebrasügér

vitorláshal

zászlós sügér

Heros severus

és akár diszkosz is, persze nem egyszerre!!(Lehet, hogy a felsorolásban nem mint közép-amerikai). Diszkosszal pl. tarthatsz sajica-t és zászlóst, és egyéb békés sügéreket, zebrasávossal meg vöröstorkút és kék akarát.

Nagyobb testű (20-25-30 cm-s) sügéreknél már egy-vagy kétfajos akváriumod lesz. Lehet pl. olyan, hogy egy márványsügér párt tartasz, vagy octót, vagy salvinit. Az utóbbi kettő lehet együtt is. Vannak még a Herichtysek, Vieják, ezeknél is egyfajos vagy kétfajos az akvárium.


Van a nagy kategória (jaguársügér, dovi, festae) , ezek 300 l-n csak a párjukkal lehetnek együtt.

2013. jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!