Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlanátok ebbe...

Bikfic999 kérdése:

Milyen halat ajánlanátok ebbe az akváriumba?

Figyelt kérdés

ha ez akváriumnak mondható egyáltalán, nem volt még halam ebbe csak beépített levegőztető van nincs vízmelegítő a szoba átlagba 12fokos gondolom a víz jóval hidegebb olyan hal kéne ami bírja a kis helyet,és ezt a hőfokot.minden tipp tanács jól jönne kell e külön szürő milyen gyakran cseréljem a vízet tegyek-e bele halat egyáltalán:D


erről lenne szó:

[link]


2011. dec. 11. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
ha ebbe halat teszel akkor állatkinzó vagy !! te örülnél ha mondjuk egy 5x2m-es szoba lenne az élettered ? Am a törvény szerint 20 liter alatt gerinces állatot nem lehet tartani !
2011. dec. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ponty,keszeg,törpeharcsa
2011. dec. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ez 3 literes, még csak kicsi akváriumnak sem nevezhető. Az állatvédelmi törvény szerint 30 liter alatt nem is tartható hal. Nincs is olyan, aminek megfelelne ekkora hely.

Viszont vehetsz bele néhány vízinövényt, mondjuk egy gömbmoha és egy anubias nana jól mutatna benne, vagy jávai mohából is csinálhatsz valamit.

Így ha meg a levegőztető és lecserélsz hetente 3 naponta fél liter-liter vizet, szerintem ellesznek.

2011. dec. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Így ha meg a levegőztető és lecserélsz hetente 3 naponta fél liter-liter vizet, szerintem ellesznek.


Ezt így akartam írni:

Így ha megy a levegőztető és lecserélsz 3 naponta fél liter-liter vizet, szerintem ellesznek.


Bocsi, fáradt vagyok kicsit.

2011. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ez bizony nem nevezhető akváriumnak.Ha neked tetszik és használni szeretnéd,akkor valami mást kellene kitalálni.Talán kövek, kaktuszok,esetleg vízinövényes is lehet, de nem igazán látok benne fantáziát.Ne haragudj meg érte, de ez úgy ronda ahogy van.Viszont jó csíráztatóedényt lenne csinálni belőle, de szobadísznek, hát, te tudod.
2011. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:

Édesvízzel feltöltve Triops vagy vízibolha tartható benne, élő növényekkel és pár kicsi csigával. Sós vízben Artemia. Az Artemia tartása a legegyszerűbb. Ezek kisméretű vízi rákok, pocsolyákban élnek, így ekkora helyen is biztosíthatóak az életfeltételeik. Ha egy pocsolyából merítesz vizet, akkor sok érdekes apróságot tudsz begyűjteni. Hidrát, planáriát, kagylósrákot, kandicsot, apró lárvákat és férgeket. Nagyítóval megfigyelve egész érdekes az életük.


Halat vagy más gerinces állatot tilos ekkora helyre rakni. Gondolj bele, ez egy befőttesüveg méretével rendelkezik.

2011. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kösszia a válaszokat akkor csak azt tudnám mi a francnak árúsíttanak ilyen kicsi akváriumnak csufolt szutykokat én meg még azt hittem hogy lehet benne egy kis halam
2011. dec. 12. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:

én még Red Cherry garnellát sem tennék bele, szószerint.

Egyetlen dolog, amit tudsz benne tartani, az a sórák(artemia), ha szimpized

így néz ki:

http://www.youtube.com/watch?v=EIfiUuy4VHw&feature=related

rágooglizhatsz, közelebbről aranyos, szeme is van, de egyszerű kis élőlény.

Hogy kell tartani:

megtöltöd azt a 3 literes akármit vízzel, literenként kell tenni 30gramm konyhasót bele(jódmentes legyen, ez fontos) beindítod a levegőztetőt, világítást, beleteszed a petéket(amit állatkereskedésekben árulnak) és vársz, amíg kikelnek.

lehet őket porszerű haltáppal etetni, és sohasem sokat, mivel a sok etetés mérgezi a vizet.

Aljzatnak tehetsz forróvízzel átmosott tiszta homokot.. plussz tengeri kagylókat dekorációnak


vagy a postakürt csiga is lehetőség(ilyet ingyen is kérhetsz bárkitől, akinek akija van, pénzt kérni érte nem szokás, mert nagyon szapora)

[link]

ez már jóval unalmasabb, de édesvízben kell tartani, és valamilyen alacsony fényigényű növényt is tehetsz mellé(microsorum, vagy jávai moha). A növények miatt kell a nappali megvilágítás, a levegőzető is jó, ha megy.

esetleg levegőzetőre szerelhetsz egy szivacsot, hogy a buborék alulról haladjon át rajta, ez valamennyire szűri is a vizet:

[link]

A postakürt csigákat etetni ugyanúgy haltáppal lehet.


remélem nem vagy olyan hülye, hogy hallal próbálkozz mégis ekkorában.. rengeteg szempontot kell figyelembe venni a haltartásnál. plussz, hogy a halak a vízbe ürítenek, amit a szűrőben lévő szűrőbaktériumok bontanak le. szűrő nélkül nem működőképes egy akvárium, ami bele sem fér egy ekkora edénybe, vízparaméterek(keménység, kémhatás), oldott oxigén a vízben..

Ha mégis szeretnél halazással foglalkozni, akkor kezdetnek olvass utána a dolgoknak, biztos forrásokból, és vegyél egy normális akváriumot:

30 literesben már kezdhetsz a legkisebb nanohalakkal, vagy egy bettával

[link]

2011. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fogjál a nagydunában 2-3 kicsi kerekfejű gébet, rakjál bele bujkálókat és tubival etesd. Tetszeni fognak, különleges halak, ide pont jó, a fényt mellőzd, mert agreszívá válhatnak, és megtámadnak álmodban. Sok sikert!
2012. jan. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!