Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hátránya lenne egy [...

Milyen hátránya lenne egy [ alakú akváriumnak?

Figyelt kérdés
Vagy lenne e hátránya egyáltalán? És hogyan csinálnátok meg benne az áramlást?
2012. jan. 14. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont az áramlás, jól gondolod. Nem is értem, hogy mi értelme lenne. Mert ha jól értem, a két hátsó sarokhoz szeretnél még építeni egy hátraugró részt. De minek? Ha kicsit kifejted, lehet, hogy ki lehet találni valamit rá.
2012. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez egy kis tárgyaló szobában lenne, és úgy gondoltam, hogy körben akvárium lenne.

Tehát mint ha 3 oldalról akvárium lenne, de akkor már gondoltam, egybeépíttetem az egészet, úgyis ritka az olyan.

2012. jan. 14. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

3féle képen lehetne megoldani az egészet.

Fel is vázolom:


a) Egy afrikai sügéres akvárium esetén oda építenéd a sziklákat, a barlangokat.


b) egy dél-közép amerikai aksi esetén farönköket, égakat teszed oda


c) Ha mindenképp nyílt úszóteret szeretnél, vízforgatókkal

oldhatod meg. pl 2 ilyennel( [link] )

Én ezeket ajánlom, de azért érdemes megnézni, milyen mérethez van.

2012. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még az jutott eszembe, hogy az gondolom nem zavarná a halakat, hogy pl. az "U" alak egyik szárából át látnak a másikba, látják a többi halat, de nem tudnak odaúszni, csak körbe...

Igazából szerintem kivitelezhető ez, csak elég nagy meló, meg beruházás, aztán gondoltam előbb kérdezek, nehogy legyen valami buktató amire nem terjedt ki a figyelmem.

2012. jan. 14. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy cikk az ilyen akváriumokról az Akvárium Magazinban.

A 84. számban. Ők a keringetést 2 1000lph belső szűrővel oldották meg.

2012. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Inkább az lenne a fő gond, hogy a halak minden oldalról kilátnának, és nem lenne meg a biztonságérzetük. Egy akváriumba kell egy olyan rész, ami egyik oldalról elzárja a kilátást. Ez minden térelválasztó akvárium elsőszámú baja.
2012. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet, hogy fordítva gondolod.

Az U alak belső felületei lennének a front üvegek. Az U külső kerülete lenne az akvárium hátulja. Ebből 2 oldal fal mellett lenne, a harmadik valóban térelválasztóként is funkcionálna.

2012. jan. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!