Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumba kavics cserét...

Az akváriumba kavics cserét szeretnék, de a halakat nem szeretném kivenni. Tudtok ötletet mondani a kavics eltávolítására? Porszívó nem vált be.

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:

atól is függ hogy mekkora az akvárium és mennyi hal van de az lenne a legegyszerűbb hogy ha valami nagyobb edénybe leszívnád az akvárium vizének legalább felét és abba áttennéd a halakat.

de írd meg hogy mekkora akvárium és mennyi hal és mi az aljzat.

2012. jan. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
54 literes az akvárium,kevéske növénnyel/6 tő/
2012. jan. 15. 10:56
 3/6 A kérdező kommentje:
10 hal/guppik és plattik
2012. jan. 15. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy aljzatcsere számukra rengeteg stresszel jár, nagyon könnyen megsérülhetnek, ráadásul a bomlástermékek is felkavarodnak, a víz is zavarossá fog válni. Mindenképpen vedd ki őket.
2012. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És az nem fog stresszt okozni ha átteszem kb 1/2 órára egy 10 literesbe?
2012. jan. 15. 13:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam, és én sem csinálnék olyat hogy víz leengedés nélkül cseréljek aljzatot, de hát Te tudod!

Ha már aljzatot cserélek, biztos hogy jól kitakarítanám az akváriumot, esetleges vízkövet leszedném, stb...

Ha van benne víz, hogy csinálod meg a "kompozíciót"? A talajt el kell rendezni. Növényeket, köveket, fákat, stb el kell rendezni. Ja, és ültettél már növényt felengedett aksiba? Nem egyszerű!

Nekem gyors átrendezést egyszer kellett csinálnom, mert a belső hátterem nem volt beragasztva, csak beillesztve, és szépen feljött. Én leengedtem a meglévő vízből egy vödörnyit, szépen felraktam a vödör oldalára a fűtőt, áttelepítettem a halakat és szépen mindent meg tudtam csinálni amit akartam. Senkinek nem lett semmi baja, és a végén mindenki boldog volt!

Üdv!

2012. jan. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!