Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti, hogy álltok a karanténozás...

Ti, hogy álltok a karanténozással?

Figyelt kérdés
Szoktátok az újonnan hozott halakat karanténozni? És ha igen mennyi idejig és hogyan?
2012. jan. 15. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig még nem karanténoztam, mert a halaim mindig egyszerre kerültek be (ez 1 bettánál és 6 otonál nem nagy tragédia, a másik alkalommal meg csak endlerek kerültek be egy üres aksiba), így még nem volt szükségem rá, de ha szükség lesz rá, élni fogok vele.
2012. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze. Én legalább 1 hétig szoktam, egy rendesen berendezett akváriumban. Itt van elég idő megfigyelni őket Ha előjön valamilyen betegség vagy bármilyen probléma, akkor legalább 2 hétig, vagy a kezelés végéig. Már sokszor megjártam a karanténozás kihagyását, soha többé!
2012. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szoktam, de rosszul csinálom, mert türelmetlen vagyok.

2-3 napra szoktam karanténozni őket, mert a legnagyobb választékkal bíró és legjobban felszerelt boltban sajnos a legtöbb akvárium tele van ecsetalgával.

Megvárom, hogy annak a spóráit kiszarják, és ennyi.

Az a helyzet, hogy egy 35 literes akvit szoktam használni, és mondjuk 3-4 törpesügérnek, vagy 8-10 pontylazacnak ez édes kevés, és többet ártanék vele, mint használnék, ha tovább tartanám ott őket.

Elég súlyos helyhiánnyal küzdök, szóval ezt láttam a legjobb megoldásnak.

Ez a kis méret amúgy arra is jó (bevett karanténozási eljárás) hogy egy kicsit bestresszelje a halakat, így az esetlegesen lappangó betegségek könnyebben a felszínre törnek, és kiszűrhetőek.

2012. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
90%
Szoktam, mert lágyvizes az akváriumom és szinte minden boltban kemény vízben árulják a halakat, még a lágy vizet igénylőket is. Ezért mindenképpen szükséges egy hosszabb átszoktatási időszak, ha el akarom kerülni a bajt. Egy hetet szoktam csak várni, mert türelmetlen vagyok. Volt olyan, hogy hasonlóan lágy vízből vettem halat és egy nap után beengedtem. De fertőzést ezer éve nem hurcoltam be, nálam kevés hal van sok vízben és erős szűrés mellett, így sokkal ellenállóbbak mint az átlag.
2012. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. jan. 15. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szoktam olyan 1 hétig, de már nem nagyon veszek halakat.

Mondjuk csigákat vettem, azt is karanténoztam, kicsit lágyabb vízben, mert nekem is túl lágy az akvárium, és a boltban csapvízbe vannak.

2012. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!