Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetne házilag vizmelegí...

Hogy lehetne házilag vizmelegítöt készíteni akváriumva 220 V árammal?

Figyelt kérdés

2012. jan. 16. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem ne nagyon agyalj ilyenben mivel ezt lehetetlen megcsinálni az én tudomásom szerint inkább vegyél nem is túl drága
2012. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van melegítöm csak meg akarom probálni hogy egy házilag készített vízmelegíto hogy melegít? Mert úgy hallottam hogy lehet késziteni és kiváncsi vagyok hogy hogyan lehet.
2012. jan. 16. 17:39
 3/13 anonim ***** válasza:
hát akk várd meg murrék válaszát
2012. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
házilag nagyon nehéz üveget kellene fújnod stb próbálkozni lehet de 50% siker 50%-az hogy kipurcannak a halak a 220v-tól.
2012. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem bekötsz egy 60wattos izzót, de az egyik drótját meghosszabbítod és feltekered egy tekercsbe, akkor a drót melegedni fog, és jobban melegszik ha a közepébe egy 100-as szöget behelyezel vasmagnak. Csak ne olvadjon le róla a szigetelés, mert kigyullad a lakás.
2012. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyennel kísérletezni, életveszélyes. Én elég bátor vagyok, rengeteg a házi készítésű lámpám például, de ilyennel nem próbálkoznék.
2012. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nem szakmád ne csináld! (Ha szakmád de kamionos vagy akkor se!!!) :)) Még nem építettem vízmelegítőt mert felesleges. Ha egy fűtőnek jó a hiszterézise akkor mindegy hogy 100 vagy 150 Watt. Lényeg hogy elég nagy legyen a teljesítmény a hőmérséklet tartásához. Azért alakulhat ki ez a vélemény hogy a házi jobban fűt, mert házilag elég pontatlanra készülnek ezek a vackok. Mert hogy fél centivel centivel hosszabb fűtőszál nem mindegy? Vágd fiam az ujjamnál. És ha 100W ra tervezel, lehet hogy csak 90 re sikerül, de az is lehet hogy 120 ra. Inkább vásárolj olcsó fix fűtőt és ha barkács lélek vagy, akkor Építs szabályzást hozzá. Nem olcsó. Kb 3szor annyiba kerül ha mindent veszel hozzá, de mégis csak te rakod össze. Nekem szakmám. De nem fognék bele, mert felesleges. De a szabályzást mindig én csinálom csak a nagy akváriumban van bolti szabályzott fűtő.
2012. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A vízmelegítő az egyetlen, amit tényleg meg kell venni a boltban. Azt nem lehet megcsinálni, vagy ha meg is lehet, nem ajánlott, mert nem jönnél ki nagyon olcsóbban.


[link]

2012. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy aha azt írtad hogy 220V árammal akkor tuti nem szakmád.
2012. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék előttem szólóval. Ha szakmája a kérdezőnek és ebben is dolgozik akkor úgyis van a műhelyben néhány méter Cekász. Ellenálláshuzal meg még egy csomó minden. Így még akár ingyére is kijöhet a cuccos. "Én sem építenék az akváriumomhoz szabályzást ha nem lenne nagyon óccó " :) De ha fizetni kell érte akkor a bolti. Mese nincs. Olcsóbb, pontosabb.
2012. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!