Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El fog pusztulni vagy ez csak...

El fog pusztulni vagy ez csak ideiglenes?

Figyelt kérdés
Vettem három nappal ez előtt egy vitorláshalat még kicsi.Bele tettem rögtön az akváriumomba, de azóta, hogy elhoztam semmit sem evett.A halkaját bekapja, de kiköpi.Meg fog ez változni és csak a stressz hatása?De mikor fog elkezdeni enni? köszi!
2012. jan. 16. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb hal bekapja és kiköpi a tápot amíg az nem ázik át kellően. Vagy a külső ázott részét lenyeli de a belseje még száraz, ezért kiköpi a maradékot.
2012. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ízlésével nincs gond. Próbáld meg rendes kajával, azt biztos megeszi.
2012. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivel eteted, de az is lehet hogy csak nem éhes eléggé és szórakozik a kajával. Mondjuk ha szárított tubifexet, vagy lemezes kaját adsz neki, azt érhető hogy kiköpi, mert azok nagyon rosszak.


Nálam pl van ilyen afrikai sügéres bogyó Aquatic nature food, vagy mi, azt is megeszi, de legjobban az élő vörös szúnyoglárvát szereti. Szoktam adni neki (bár azt mondják nem szabad, mert egy kapaszkodó kampó van a végén és megsérti a gyomrát, de ez a hal olyan 7 éve még mindig él és nem beteg, így szerintem lehet neki adni. A különböző fagyasztott kajákat is megeszi. Aztán van pl Tetra bloodworm mix, az egy kis zacskós hűtőbe rakható kaja, aminek a szaga a májkrémre hasonlít, ez darált tubifexből van és ezt minden hal imádja.

2012. jan. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez többnyire betegség jele. A rossz kaját be sem kapják, csak nézegetni szokták. Ő szeretne enni, csak nem tud. Ez lehet amiatt, mert rögtön a vízbe tetted, de bakteriális, parazitás megbetegedése is lehet. Viszont így kezelésre nem tudok tanácsot adni, mert sok minden lehet a baja.
2012. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!