Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha különteszek két guppit...

Ha különteszek két guppit szaporodni fognak?

Figyelt kérdés

Sok guppim van,de a a legszebbeket szaporítanám.Ha külön teszem őket(2.darab 1 hím -1 nőstény) egy akváriumba mennyi idő alatt történik meg a megtermékenyítés?Mikor tehetem vissza őket a közösbe?Van valami jele annak,ha már megtörtént a párzás??

Köszi előre is.


2012. jan. 16. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet jó, csak sajnos nem biztos, hogy már működőképes. Ugyanis a guppi az első párzás után élete végéig raktározza a spermiumokat. Tehát ha te már boltban vetted őket, vagy eddig közösben voltak, akkor már hiába teszed külön őket.


Ennek a menete úgy zajlik, hogy a nálad született hímeket és nőstényeket külön neveled, majd a megfelelő párokat keresztezed, figyelve arra, hogy ne legyen közöttük rokoni kapcsolat (kivéve visszakeresztezésnél, de ez már bonyolultabb téma). Majd a megfelelő színezetre szelektálsz és tovább viszed a megfelelő géneket.

2012. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mekkora akváriumba tennéd külön?

egy hím mellé min. 2 nőstény kell mert így megoszlik a hím figyelme

mikor szült utoljára a kiszemelt nőstény?

ha látod hogy nől a hasa akkor tedd vissza a hímet és ha a másik nősténytől nem szeretnél kishalat akkor azt is tedd vissza a hímmel együtt.

de a megtermékenyítés megtörténhet a nagy akváriumban is más hím által mielőtt különvennéd őket.

2012. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nőstény guppi,amit kiválasztottam,az nálam született.A hímet vettem boltba.A nőstény narancs meg citrom sárga és piros a hím meg kék és rózsaszínes.

honnan tudom,ha külön teszem őket,hogy ha megtörtént a párzás?

2012. jan. 16. 20:31
 4/5 A kérdező kommentje:
eddig csak nőstény guppim volt,hímet ma vettem úgyhogy nem hiszem,hogy szaporodtak.30 literes lenne az akvárium.
2012. jan. 16. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor most vedd külön őket, de valóban jobb 2-3 nőstényt és 1 hímet. A párzásra hagyj egy hetet. De 30 literben nyugodtan lehetnek tovább is együtt. 3-4 hét a vemhesség.
2012. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!