Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik az echinodorus...

Mi történik az echinodorus bleherimmel?

Figyelt kérdés
Van egy pár tő, 54 literes akváriumban, 15 watt világítással. Lassan de biztosan (3 hét alatt) egyes levelek átlátszóvá váltak: a zöld rész eltűnt az erezet megmaradt. Tudja valaki, hogy mi lehet a baj?
2012. jan. 16. 21:42
 1/7 anonim válasza:
echinodorus bleherim, alias ...?
2012. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az m a végén birtokjel :D az én echinodorus bleheriM, egyébként a neve echhinodorus bleheri
2012. jan. 16. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés neki a fény. 30 watton már megmaradna, de ennyin esélye sincs.
2012. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pedig ez egy olyan akváriumból került be, ahol csak 1-2 napos karanténozást szoktam csinálni, és ott fény sincs, bent van a szekrényben (mondjuk ajtó nincs rajta, de nincs is az ablak mellett)... Megmaradna ha egy 3 literes akváriumban kitenném az ablakba, természetes fényre, amíg be nem szerelek egy második csövet? Ott tudnék pro-soilt is rakni alá...
2012. jan. 16. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos volt valamennyi tartaléka. Ezek a növények elég sokáig bírják, aztán egyszer csak feladják. Akkor meg nem tudja az ember, hogy hirtelen mi lett velük, hiszen addig nem volt bajuk.

Kiteheted az ablakba, de nem biztos, hogy megmarad. Egyrészt tél van, másrészt a 3 literes üvegbe hamar beposhad a víz, nem is mozog, nincs gázcsere. Gyakran kellene cserélni rajta. Vagy egy levegőztető is sokat segítene.

2012. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jó, de ott nem 1-2 napot volt, hanem vagy 3 hónapot, mert egyébként kidobtam volna, csak adtam neki egy utolsó esélyt...
2012. jan. 17. 00:14
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Egyes növények hónapokig is vegetálhatnak, majd a körülményektől függően, vagy képesek alkalmazkodni, vagy teljesen tönkremennek.Legnagyobb esélye akkor lenne, ha levágnád a sérült részeket és javítanál a fényviszonyokon, természetesen az akváriumban.Nekem is van, egy kis afrikai fűfélém, 1 éve vegetál, ugyan olyan, mint amikor megvettem, nem ment tönkre, de nem is nőtt semmit, most nemrég költöztettem világosabb helyre, talán itt életre kap.Az a gond, hogy az ablakban ugyan fényt kapna és tápozhatnád is, de ott is meg kellene teremteni az akváriumi körülményeket ahhoz, hogy életben maradhasson. Ezt a növénykét így is elég sokk érte, de ha még a helyét is többször váltogatod, esélye sem lesz.
2012. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!