Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házi garnélatáppal kapcsolatba...

Házi garnélatáppal kapcsolatban ötletek?

Figyelt kérdés

Kaptam a héten egy kollégától egy receptet. Minden turmixolva, egyszerűen lefagyasztva.


Sütőtök, főzőtök, sárgarépa, kelbimbó, uborka, borsó, afrikai harcsa hús, csirkemáj, pritamin paprika, őrölt pirospaprika, fokhagyma, tojás, tojáshéj, szépia, spenót


-Valaki próbálta-e már zselatinnal összeállítani, úgy is szeretik-e? Algázók simán eszik, garnéláknál még nem próbáltam.

-Tennél-e még bele valamit, vagy hagynál-e ki? Én húsból minimálisat szeretnék használni, szerintem arra nincs nagy szükségük.


2012. jan. 16. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen minden forrázva/főzve.
2012. jan. 16. 22:51
 2/6 Platypus ***** válasza:
Én raknék bele indiai mandula vagy tölgylevelet is. A jobb gyári tápokban is van. A rostos hozzávalók mennyiségét növelném arányaiban, a túl lágyakat, mint a borsó, kihagynám. A fokhagymát is, az illóolajokat nem biztos hogy díjazza a bélrendszerük. A tojáshéjat szerintem nem lehet olyan formába hozni, hogy megegyék. A húsféléket is kihagynám, azokat inkább külön jó adni nekik, mert úgy jobban tudod kontrollálni a mennyiségeket.
2012. jan. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A húsokon én is gondolkozom még, a vízszennyezés miatt sem tartom szerencsésnek. A tojáshéjról azt mondta az emberke, hogy kávédarálóval porrá őrli, és úgy kerül a tápba. A fokhagymával szerintem nem lenne gond, én nem is tudok olyan tápról, amibe nem tesznek.


Viszont ami érdekel, hogy milyen formára hozzam? Mert ha zselatinnal működik, akkor azonnal megcsinálnék belőle 1 kilót. Ha nem tudja senki, akkor pedig kísérletezek kevesebbel.

2012. jan. 17. 02:41
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Nekem nem igazán szimpatikus a zselatin, a meleg vízbe téve, egyből feloldódik és terheli azt.Én zacskóba teszem a pépet 1-2mm vastagságúra sodrom és így fagyasztom le.Ezekből a lapkákból tördelek etetéskor.A húsosból csak az ancik és természetesen a többi halak kapnak csak, a garnélák nem.
2012. jan. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megfogadom őket.
2012. jan. 17. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt meg is lehet enni??? Mondjuk ha kihagynánk a tölgylevelet?? Milyen lehet az íze? Lehet kipróbálom....
2012. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!