Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitöl lehet hogy az akváriumom...

Mitöl lehet hogy az akváriumom tele lett csigával?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem hogy elszaporodtak a csigák pedig nem vettem növény vagy dísszt hogy bekerültek volna csak magátol megteremtek :S Mit tudok ellenük tenni hogy ne legyenek benne?? Nagyon picik ezért nem tudom kiszedegetni egyenként:S
2012. jan. 5. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Régebben bekerülhetett bármivel pete, ami most kelt ki és most szaporodtak el annyira, hogy látványos legyen.


Azért szaporodtak el ennyire, mert túletetsz. Napi 1x elég etetni és csak annyit, amennyit kb. 1-2 perc alatt megesznek. Lehulló maradéknak nem szabad maradni a vízben! Vagy nem jó a szűrésed, nem csinálod jól a vízcseréket és túl algás, mulmos (bomladék) az akvárium, azon is elszaporodnak...figyelj oda az etetésre, a szűrésed ha gyenge, cseréld nagyobbra, és cserélj rendszeresen vizet. Lehet, hogy a világításod se megfelelő, ha algásodsz. Leírhatnád milyen szűrőd, világításod van, hány literes az akvárium és milyen gyakran mennyi vizet cserélsz le.

2012. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és kiszedni úgy tudod lekönnyebben, ha éjszakára beteszel egy forrázott salátalevelet. Arra majd rámennek és ki tudod szedni őket. Vagy szerezz be egy helena-t, vagy botia-t.
2012. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szűrőm-- Flipper RS-105 100-180L-ig lehet használni. Nekem 120L-es az akvárium a világításom egy éjjeli lámpa :S de elég jól bevilágítsa az egész akváriumot és méghozzá föntről. Vízcserét ritkán cserélek csak után töltök kb 2 hetente.
2012. jan. 5. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez elég nagy baj...a szűrő nagyon gyenge, ráadásul noname...az tök mindegy mi van a dobozra írva, az a gyárban készült üresjáratos motorteljesítmény, legalább kellene neked egy 1000 liter/óra teljesítményű szűrő, de 120 literhez már külső szűrő se ártana. Éjjeli lámpa világításnk? Jézusom...120 literhez kellene legalább 60W teljesítményű fénycső (persze ez 2 csőből is állhat, nem kell 1), ami ráadásul nem sima neon, hanem kimondottan akváriumi. És 8-10 órát kell világítani, ki kell tapasztalni. Vizet meg heti 30%-ot kellene cserélni pihentetett vízzel (1 napig állni hagyod, hogy kiszálljon a klór). Így nem csoda, hogy terjednek a csigák, meg sajnos ez hosszútávon brutális algásodáshoz vezet (ha még nem tiszta barna algás...), meg fertőzött lesz a víz, ami következtében kipusztul az egész halállomány...
2012. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!