Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az édes vizi halaknak árt a...

Az édes vizi halaknak árt a fél sós víz?

Figyelt kérdés
kezdő vagyok, és a halaim hullanak mint a legyek. utána néztem egyenként, és a fele csapat fél sós a másik meg nem. Kezdő vagyok. az állatkereskedésben kb meg csak azt nézik, h ne öljék meg egymást szerintem.
2012. jan. 19. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
tedd őket külön fajta vízbe! az édesvizi megdöglik a sósban
2012. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen halak, hány db és hány literes az akvárium? Milyen szűrésed van?


Egyébként tényleg vedd külön a különböző igényűeket, mert így továbbra is hullani fognak. Ezért kell előre tájékozódni és nem a kereskedőkre hallgatni, mert ők mindent rádsóznak, csak a pénz érdekli őket általában. Nekik meg az a legjobb, minél többször visszamész, akár a halak élete árán is.

2012. jan. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
100%

Sok édesvízi hal szereti az enyhén sós vizet, például a népszerű elevenszülők ilyenek. Másrészt viszont az erdei, lágy vizekből származó halak nem szeretik a sót.


De ezzel együtt a sózás hiánya vagy az enyhe sózás nem okoz tömeges elhullást. Inkább lassú lefolyású betegségek jellemzőek amik egyenként kapnak el egy-egy halat. Sokkal valószínűbb, hogy az ammónia és a nitritszint körül van a probléma. Tehát a szokásos kérdés: milyen halak, mennyi, mekkora akvárium, milyen felszerelések és most sózod-e és mennyire?

2012. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
40literes, már csak a lazac félék maradtak meg, meg a harcsák, meghaltak a gurámik és a kedvenc kis gébem. Meg egy hal kijött valahogy az akváriumból, nem tudom, h hiszen fedett.
2012. jan. 19. 13:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket, eléggé elvagyok kenődve.
2012. jan. 19. 13:08
 6/8 Platypus ***** válasza:
40 liter az elég kevés. Az átlagos lazacnak eleve túl kicsi. Ekkora helyen egy kis csapat amanda lazacot lehet tartani néhány törpe páncélosharcsával. Mindez egy kisméretű belső szűrővel, például az aquael fan mini életképes. Van egyáltalán szűrőd, fűtőd, világításod, élő növényed?
2012. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam darázsgébek vannak sós vízben. 10 literre 1 nagy kanál jódmentes asztali só, vagy kevesebb is elég, de ebben a sós vízben csak a gömbmohák maradnak meg szép zölden.
2012. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
minden van az akváriumban és mostmár nem sózom.
2012. jan. 22. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!