Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék az ój akváriumomba...

Szeretnék az ój akváriumomba halakat telepíteni mindenképp akarok 2 vitorláshalat és 1 bettát valamint 1 vagy 2 ancit ezeken túl még miket tehetek? (160L aksi)

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

hát vitorlás halat bettával nem szabad mert megölik egymást.

Bettát amúgy is csak egyedül szabad, hidd el tudom, állatkereskedésben dolgozom.

2012. jan. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja,,meg aztán elég is szinte a 2 vitorlás,legfeljebb pár neon 160 literhez.
2012. jan. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ehhez minimum 2 akvi kell, mert a bettát külön kell tartani.

2 Viti elég 160 literre. A 2 anci is jó választás, de ha úgy vagy anyagilag eleresztve, akár egy különlegesebb L-es harcsa is mehetne az ancik helyett. Pl 4 db L-104-es el is férne. (lágy, feketevizes, és kell neki mangrove, vagy más puha fa).


Mehetne egy csapat pontylazac, a vitik miatt lehet, hogy valami nagyobb testűt választanék, pl 10 db császárlazac. Ő nem kimondottan rajhal, érdemes figyelni a nemek arányára. (3 hím, 7 nőstény)

Alulra pedig szinte kihagyhatatlan egy csapat Corydoras, azokból is mehetne nagyobb testű, pl 6 db Sterbai cory.


Vagy ha sok növényt szeretnél, és félted őket, hogy kitúrják a páncélosok, akkor a Coryk helyett egy 8-10 fős csapat baltahasú lazac illene még bele.

2012. jan. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben köszi akk a bettat kihagyom :)
2012. jan. 20. 07:47
 5/6 Darkkingdom ***** válasza:
Ember kinehagyd a bettát nekem 11 neon halam van vitorlásokkal és bettával és nem hogy megölik egymást hanem még egy sérülés sincs egyiken sem!Teljesen jól elvannak!Ebből kifolyólag akkor most ilyenkor mivan? <---ezt az elsőnek írtam!
2012. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan a 3. vagyok, de tekintve, hogy én is lebeszéltem róla, érintve érzem magam.

Az van, hogy ez teljesen orosz rulett, vagy bejön, vagy nem. Mivel nem illenek össze, és mindkettő hajlamos agresszióra, általában nem lehet őket együtt tartani.

De ez nem kőbevésett szabály, lehetnek kivételek, láttam én már ennél furcsább, mégis működő társításokat.


Mindent összevetve szerintem ha már valamiért megvannak a halak, lehet próbálkozni az összeszoktatásukkal. De ha egy új akváriumról van szó, amit teljesen nulláról tökéletesre rendezhetünk be, akkor szerintem elég nagy hiba ekkorát kockáztatni.

2012. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!